Haşlanmış mısır suyunun faydalarını duyunca şaşıracaksınız

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love
Haşlanmış mısır suyunun faydalarını duyunca şaşıracaksınız
Haşlanmış mısır suyunun faydalarını duyunca şaşıracaksınız

Mısır dünyada en fazla yetiştirilen bitkidir. Mısır taze sebzelerin bir çoğundan daha fazla B vitaminine sahiptir.

Mısır özellikle Güney Kore’de çok fazla tüketilir. Bununla birlikte mısır suyunu da çok fazla tüketirler. Peki haşlanmış mısır suyunun faydaları nelerdir? Haşlanmış mısır suyunun pek çok faydası vardır. Sizler için haşlanmış mısır suyunun faydalarını aşağıda paylaşıyoruz.

Haşlanmış mısır suyunun faydalarını duyunca şaşıracaksınız

1- Metabolizmayı hızlandırır:Sağlıkız besinlerden uzak durmaları ile bilinen Güney Koreliler daima sağlıklı besinlere yönelmektedir.Ve mısır suyunu düzenli olarak kullanmaktadırlar.Bu sayede hızlı bir metabolizmaya sahip olurlar. Sizde metabolizmanızın yavaş çalışmasından şikayetçi iseniz mısır suyu içebilirsiniz.

2-Mısır suyu anti-enflamatuar etkiye sahiptir.Bu yüzden mısır suyu içerseniz mesane enfeksiyonlarının önlenmesine yardımcı olursunuz.Ayrıca mısır suyu ishali önelemeye yardımcı olur.

3-Mısır suyu bağışıklık sisteminizin güçlenmesini sağlar.

4-Yüksek oranda lif içerdiğinden aynı zamanda form da ve fit kalmanıza yardımcı olur.

5-Mısır suyu doymamış yağ içeriği ile kötü kolesterol ile savaşmanıza yardımcı olur. B1,B2,B3 ve C vitamini içerdiğinden yorgunlukla mücadele etmenize yardımcı olur.

6-Reflü ve ülser gibi rahatsızlıklara karşı ilaç niyetine içebilirsiniz. Mide asidini dengeler. Mide de yanma ve yara oluşumu gibi durumların önüne geçer.

7-Mısır suyunu bitkilerinize dökerseniz içerdiği vitaminler sayesinde bitkilerinizin canlanmasını sağlayacaktır.Bir Cevap Yazın