HAŞERELERİ YOK EDEN EN İYİ TOZ

  • Post comments:1 Yorum
Spread the love

Haşereleri yok eden en iyi toz

haşereleri yok eden en iyi toz
haşereleri yok eden en iyi toz

Maalesef hayatımızın belli zamanlarında bir çoğumuz evlerinizde iş yerlerinizde haşerelere maruz kalmışızdır.Haşerelerden sizleri kurtaracak bu tozun adı ise Boraks.

Haşereleri yok eden en iyi toz

Kimyasal maddeler kimyasal ilaçlar kullanmak sizin ve çocuklarınızda sağlığını tehlikeye sokabileceği gibi bunun yerine boraks kullanarak çok ta güvenli bir şekilde tüm haşerelerden kurtulabilirsiniz.Peki nasıl yapılacak?

Hamam böcekleri ve karıncalar için öncelikle 4-5 yumurta haşlayın ve daha sonra yumurtanın sadece sarılarını alıp iyice ufalayın ve içerisine 1 çay kaşığı kadar boraksı ekleyin  ve yarım fincan kadar toz şeker ekleyip karıştırın.Daha sonra yaptığınız bu karışımı nohut kadar küçük taneler halinde yuvarlayın.V e dolap altlarına  bu toplardan bırakın.

Karıncalar için ise boraks ve şekeri karıştırın ve yine dolap altlarına yerleştirin.Bu işlemleri yaparken mutlaka eldiven kullanın

Pire olduğunu düşündüğünüz halı v.s gibi yer için ise halıya bir miktar boraks serpip 10 dakika bekleyip süpürge ile süpürün,Boraksı çocuklarınızın ve evcil hayvanlarınızın bulamayacağı şekilde kullanın.This Post Has One Comment

  1. Gülnihal

    Bizim buralarda çok fazla akrep, kelebek vs. var ama karıncalar çok masum hayvanlar bilemedim ki 🙁 ?

Bir Cevap Yazın