Hangi Leke Nasıl Çıkarılır En Kolay Yöntem

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love
Hangi Leke Nasıl Çıkarılır En Kolay Yöntem
Hangi Leke Nasıl Çıkarılır En Kolay Yöntem

Çamaşırlarınızda oluşan lekeleri görmek oldukça can sıkıcı bir durum değil mi?Hele bir de onlara çıkarmak için hem madden hem manen uğraşmak ayrı bir can sıkıcı durum.

Ama bunları artık dert etmenize gerek kalmayacak.Neden mi?Çünkü aşağıda sizler için hangi lekeyi en kolay şekilde nasıl çıkarabilirsiniz?paylaştık.Evet hangi leke nasıl çıkar?

Hangi Leke Nasıl Çıkarılır En Kolay Yöntem

Mürekkep lekeleri sütle giderebilir.Mürekkep lekesi olmuş kıyafetinizi ister hepsini isterse yalnızca mürekkep lekeli yerini sü dolu bir leğene batırın.30 dakika bekletin ve ardından her zamanki gibi yıkayın.Leke yok olacaktır.

Çikolata lekeleri Hidrojen peroksit ile kolayca çıkarılabilir.Sadece lekenin üzerine bir miktar Hidrojen peroksit dökmek ve biraz bekleyip yıkama yaparak lekeden kurtulabilirsiniz.

Özellikle beyaz bluzlardaki sarı lekeler yani ter lekelerini çıkarmak için ise kabartma tozu ve limon suyu en etkili yöntemdir.Lekeli bölgeye limon suyu ve üzerine kabartma tozu ekleyin ve 15 dakika bekletip yıkayın.İlk günkü beyazlığına ulaşacaktır.

Meyve lekeleri için ise tuz kullanacaksınız.Meyve lekesinin üzerine tuz dökün ve biraz nemlendirip ovalayın daha sonra normal yıkama işlemini yapın.

Ketçap lekesini çıkarmak için üzerine bulaşık deterjanı dökün ve çitileyin son olarak biraz hidrojen peroksit dökün ve 10 dakika bekletip yıkayın

Yağ lekelerinin üzerine nişasta serpin nemlendirin ve 15-20 dakika sonra yıkayın yağ lekesinden eser kalmayacaktır.

Kan lekesini çıkarmak için ise beyaz sirkeden iyi bir çıkarıcı bulamazsınız.Kan lekesinin üzerine biraz beyaz sirke dökün ve 10 dakika bekletin ve yıkayın.

Çimen lekesini çıkarmak için ise lekeli bölgeyi ılık tuzlu suda bekletin.2 saat boyunca bekletip normal yıkama işlemini yapın.

Not.Hidrojen sadeceperoksiti beyaz kıyafetlerinizdeki lekeleri gidermede kullanın.Bir Cevap Yazın