HANGİ BURÇ HANGİ DİYETİ YAPMALI

Spread the love

Hangi burç hangi diyeti yapmalı

Burcuna göre diyet
Hangi burç hangi diyeti yapmalı

Burcunuza göre hangi diyeti yaparsanız daha çabuk sonuç alabilirsiniz.Biliyor musunuz?İşte sizlere burçlar ve yapması gereken diyetler:


Hangi burç hangi diyeti yapmalı

Koç burcu:

Diyet yaparken az zorlanan burçlardandır.Atıştırmayı ve abur cubur’u çok severler.Alkollü içecekler ve tuzlu yemeklerden uzak durmalısınız.Günlük beslenmenizde yemeniz gerekenler:Yeşil salata,ıspanak,turp,Pirinç,,zeytin,elma,Karnıbahar ve marul.Meyve olarak ise fazla tatlı içermeyen kayısı

Boğa burcu

Yemek yemeyi ço k seven Boğa burça,larını diyetler oldukça zorluyor.Uzak durmanız gerekenler özellikle karbonhidratlar.Boğa burçlarının sindirim sorunları çoğunlukta.Yağ şeker ve nişasta tüketimini en azaa indirin.Balık ve deniz ürünleri ,Böbrek,karaciğer ,yumuta gibi et ürünleri,pancar ,ıspanak gibi sebzeleri tercih edin.Bol su içmeyi ihmal etmeyin

İkizler burcu

Yemek yerken adeta bir yarışmada gibi hızlı yerler.Biraz daha yavaş yiyerek sindirim sorunlarından kurtulabilirsiniz.Az yiyip ,sık yemeye özen göstermelisiniz.İkizlerde kan pıhtılaşması sık görülür.Balık tereyağı,köy peyniri,Havuç,portakal,greyfurt,şeftali,erik,üzüm suyu,badem listenizde mutlaka olmalıdır.Sakinleşmek için ise kafeinsiz çaylar içmelisiniz

Yengeç burcu

Duygusal olmanız sizin yemek alışkanlıklarınızı da etkiliyor.Üzüldükçe böreklere,keklere sarılıyorsunuz.Halbuki yengeç burcundakiler nişastalı yiyeceklerden uzak durmalılar..Çünkü mideleri çok hassastır.Vücudunuz kalsiyuma fazla şekilde ihtiyaç duyar.Düşük yağ içeren süt,peynir ve yoğurt,lahana,domates,salata sizin yemeniz gerekenlerin başında gelir.

Aslan burcu:

Yemek sizin için adeta bir zevk haline gelmiş. Güzel lokantalar, nefis yemekler her zaman hayalinizi süslüyor. Vücudunuza önem verdiğiniz için diyet yapmakta son derece başarılısınız. İradeniz harika! Kan dolaşımınızın düzenli olması için; sığır, kuzu ve kümes hayvanları eti, karaciğer, çiğ yumurta sarısı, kereviz, elma, incir, şeftali, limon ve badem sizin için idealdir. Porsiyonlarınızı yüzde 50 azaltmanız önerilir

Başak Burcu Nasıl Diyet Yapmalı
Şekerleme deyince siz akla geliyorsunuz. Özellikle de çikolata hayatınızın vazgeçilmezleri arasında yer alır. Ancak bu yiyeceklerden uzak durmalısınız çünkü kalbinizde problem yaratabilir. Tuz, buğday, çavdar, yağsız sığır ve kuzu eti, peynir, zeytin, portakal, limon, kavun, elma, armut sizin ideal yiyeceklerinizdir. Kavun, elma, armut kısmen cildinizi temizlemek ve saçlarınıza bakım sağlamak için yardımcı olur. Elma ise kurtarıcınızdır.

Terazi Burcu Nasıl Diyet Yapmalı
Terazi böbrekleri, sırtın alt kısmını, temsil eder. Bezelye, mısır, havuç, ıspanak, buğday, yulaf unu, elma, çilek, badem ve kuru üzüm hep elinizin altında olmalıdır. Böbrekleriniz için çok fazla asitli içeceklerden uzak durmalısınız. İncecik ve zarif bir beden için; ince dilimler faydalı olacaktır.

Akrep Burcu Nasıl Diyet Yapmalı
Burcunuz üretim organlarını temsil eder. Solunum yolları problemleri yaşayabilirsiniz. Tahıllardan yapılmış ekmekler, balık ve deniz ürünleri, yeşil salata, soğan, kırmızı turp, taze meyve ve sebzeler içeren bir diyet tam size göredir. Doğru beslenme gerginliğinizi alıp götürür.

Yay Burcu Nasıl Diyet Yapmalı
Burcunuz kalçalar, bacak üstleri ve karaciğeri temsil eder. Doğal beslenmek için kabuklu meyveler ve sebzeleri tercih edin. Bolca çiğ sebze, yeşil biber, patates, incir, kuru erik, çilek, elma, armut, ve taneli tahılları yemeniz önerilir.

Oğlak Burcu Nasıl Diyet Yapmalı
Çalışkan bir yapınız var ve çalışırken de farkında olmadam öğün atlıyorsunuz. Oysa bu sizin için çok zararlı. Vücudunuzun vitamin ve minerallerden oluşan geniş bir besin karışımına ihtiyacı var. Burcunuz , dizleri, dişleri, kulakları ve deriyi temsil eder. Lahana, kereviz, yağsız etler, limon, portakal, inek sütü, her türlü peynir, balık, yumurta sarısı, buğday ve incirle aranızın çok iyi olması gerekir. Kayısı, badem yiyerek kuru ve alerjik eğilimli cildinizi canlandırın. Cildinizi sigara ve sigara dumanından uzak tutarak korumaya çalışın.

Kova Burcu Nasıl Diyet Yapmalı
Vücudunuzun sürekli C vitaminine ihtiyacı var. Yemek tarzınız yenilikçi. Bu nedenle değişik lezzetler tatmayı seviyorsunuz. Burcunuz el ve ayak bilekleriyle baldırları ve dokuları temsil eder. Vücudunuz sofra tuzuna çok ihtiyaç duyar. Bu ihtiyacı sofra tuzundan değil, bu maddeyi barındıran besinlerden almanız en mantıklısıdır. Çok fazla tuz aldığınızda zayıf bir kan dolaşımına, gereğinden fazla şişkin bir vücuda ve karaciğer rahatsızlıklarına açıksınız demektir. Deniz ürünleri, brokoli, havuç, turp, balkabağı, ıspanak, elma, şeftali, limon, portakal, greyfurt, nar ve ananas sizin için doğal tuz bakımından ideal besinlerdir.

Balık Burcu Nasıl Diyet Yapmalı
Katı ve sıkıcı diyetler size göre değil. Yüksek proteinli, düşük yağ ve şeker içeren diyet uyguladığınız zaman kendinizi çok daha iyi hissedersiniz. Burcunuz ayaklar ile duyma, işitme, dokunma ve tatmayı temsil eder. Demir vücudunuzun başlıca ihtiyacıdır. Demir eksikliği, anemi ve düşük tansiyona sebep olur. Diyetlerinizde zengin demir içeren karaciğer, yağsız sığır eti, kuzu eti, yumurta sarısı, beyin, midye, ıspanak, soğan, arpa, marul, buğday ekmeği, kuru fasulye, elma, üzüm, limon, portakal, şeftali, hurma, kuru erik ve üzüm yer almalıdır. Maydanoz da bu listeye eklenebilir.Bir Cevap Yazın