HAKİKİ ZEYTİNYAĞI TESTİ NASIL YAPILIR

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love
Hakiki zeytinyağı testi nasıl yapılır
Hakiki zeytinyağı testi nasıl yapılır

Hakiki sızma zeytin yağı nasıl olmalıdır?Bu videoda zeytinyağının hakiki mi değil mi olduğunu anlayacağınız 2 yöntem gösteriliyor.

Tabii zamanımızda maalesef ki her üründe de yapılabildiği gibi zeytinyağı satıcılarınında bazılarının yaptığı sahtekarlıklar olabiliyor.Bunun için öncelikle güvendiğiniz yerlerden zeytinyağı almalısınız.

En yaygın zeytinyağı hilesi ise pamuk yağı karışımı zeytinyağı yapanlardır.Şöyle ki tüketicinin pamuk yağı ile zeytinyağını ayırt etmesi nerde ise imkansız çünkü renkleri birbirine benziyor.Aynı zamanda akışkanlık dereceleride aynı diyebiliriz.

Videoda çeşitli marka zeytinyağları tek tek test edilmiş.Öncelikle zeytinyağı testim için 2 yöntem kullanılmakta.İlki hemen hemen hepimizin bildiği zeytinyağının donma durumu.Buzdolabına koyduğunuzda zeytinyağı donuyorsa hakiki zeytinyağı olduğunu gösterir.

2.Ve de pek herkes tarafından bilinmeyen yöntem ise tuz ruhu ile test aşaması.Bir bardağa koyduğunuz zeytinyağına 2 çay kaşığı tuz ruhu ekleyin.Gerçek zeytinyağına tuz ruhu eklediğinizde tuz ruhu ile birleşmez,yapısını ve rengini kaybetmez.Bu testi uyguladığınızda zeytinyağınızın hakiki bir zeytinyağımı yoksa karışımlı bir zeytinyağımı görebileceksiniz.

Sizler de zeytinyağı alacağınız zaman mutlaka bu testleri uygulamalısınız.


Hakiki zeytinyağı testi nasıl yapılırBir Cevap Yazın