Haftada 3 kilo verin

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love

 

uhod-za-volosami-narodnyimi-sredstvami1

Zayıflama konusunda bildiklerinizi bir kenara bırakın. İşte size birçok uzmanın diyet listesinde verdiği haftalık program. Önce şişkinliklerden, sonra da en son alınan kilolardan kurtulacaksınız.

1 haftada 3 kilo verebilirsiniz ancak hatırlatalım bu bir diyet değil, beslenme önerisidir. Zayıflamak için önce bu noktaya dikkat etmeniz gerekiyor.

Zayıflamayı ve diyeti aklınızdan çıkarın, sık sık tartılmayın gibi kurallar bu diyette yok. Dilediğiniz gibi davranın ama kurallara uyun. Unutmayın ki, zaten bu bir diyet değil, bir beslenme önerisi.

1 haftada 3 kilo verin
Bu beslenme planı kadın-erkek ayrımı olmadan herkes tarafından uygulanabilir. Ancak, sağlık durumunuz ne olursa olsun bu beslenme şeklini doktorunuza danışmadan uygulamayın.
07-10 arası: Kepekli yada kepesiz fark etmek iki dilim arasına yağlı yada yağsız bir dilim beyaz peynir, 5 tane zeytin “krem zeytin olabilir” ve ekmeğinizi kaplayacak şekilde kırmızı biber. Kekik seviyorsanız arasına birazda kekik dökün. Bu iki dilim arasını 20 dakika içerisinde tüketmeniz gerekiyor. Aksi taktirde çabucak acıkabilirsiniz.
10-11 arası: Bu saate kadar tüketeceğiniz tek şey su. Ancak onu da her seferinde bir yudum içmelisiniz. Bu saatler arasında tükeceteğiniz besinler şunlar olabilir, birini seçebilirsiniz: 1 avuç “15-20 adet” kavrulmamış badem, kayısı ya da kuru üzüm, salatalık ya da meyve. Ancak bunları dilim dilim ya da tane tane olarak yarım saate yayarak tüketmeniz gerekiyor.
12-13 arası: Öğlen yemeğinizi kesinlikle bu saatler arasında yemelisiniz. 1 hafta boyunca öğlen menünüzde sebze yemekleri veya baklagil olmalı. Fasulye, nohut, ıspanak, semizotu gibi besinler tüketin. Öncesinde az çorba ile yemeğe bağlayın. Yemeğiniz yarım porsiyon olmalı ve en fazla 1 dilim ekmek tüketmelisiniz. Yemekle beraber yoğurt yemeyin çünkü yemekten sonra bir öğün yoğurt yemeniz gerekecek.
13-14 arası: Bu saatler arasında yemek tadı iyice ağzınızdan gittiğinde bir kase yoğurt yiyoruz ancak yoğurtu da aynı şekilde uzun bir süre içinde yiyeceksiniz.
15-16 arası: Bu saatler arasında ara öğünlere devam ediyoruz. Bol bol salatalık ve meyve yemenizde sakınca yok ancak yine yarım saat içine yayıyoruz.
9-21 arası: Akşam yemeği de bu saatler arasında kesinlikle yenmeli. Her akşama bölecek şekilde balık, tavuk, et, köfte, makarna, omlet ve bir kaç da kaçamak yapabilirsiniz. Akşam yemeklerinden yarım saat sonra da bir kase yoğurt yemeyi unutmayın.
Yemekten 1 saat sonra 1-2 adet meyve tüketebilirsiniz ancak son öğününüzden sonra 1 saat geçmeden yatağa girmeyin.
Bu şekilde 1 hafta boyunca beslenirseniz hızlı bir şekilde son dönemde aldığınız kilolardan çabucak kurtulabilirsiniz. Beslenme şeklinin püf noktaları şunlar; besinleri hızlı tüketmeyin, suyu sık sık ama az az için, ara öğünleri atlamayın ve meyve-sebzeye ağırlık verin.
.sozcu.com.tr


Bir Cevap Yazın