Güne kahve ile başlamalısınız bakın neden

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love
Güne kahve ile başlamalısınız bakın neden
Güne kahve ile başlamalısınız bakın neden

Kahve çayın dünyada en fazla içilen içecekler olduğu herkes tarafından biliniyordur.Biz Türkler için ise genelde güne çay ile başlarız.

Bir çok insan da güne çay yerine kahve ile başlamayı tercih eder.Peki, güne kahve ile mi yoksa çay ile mi başlamalı?İşte bunun cevabı.Cevap güne kahve ile başlamak güne çay ile başlamaktan çok daha.Nedenlerini merak ediyorsanız okumaya devam ediniz.

Güne kahve ile başlamalısınız bakın neden

1-Güne kahve ile başlamak size konsantrasyon açısından fayda sağlayacaktır.Özellikle bir şeye konsantre olmanız gereken bir güne başlıyorsanız güne kahve içerek başlamalısınız.

2-Güne kahve ile başlamak sizi destekleyecektir.Çünkü kahve beyindeki adenosin reseptörleri ile etkileşime girer ve dolayısı ile yorgunluk hissini azaltır.Kahve içtikten 15 dakika sonra enerjinizin arttığını göreceksiniz.

3-Kahve içemeniz daha iyi egzersiz yapmanıza olanak sağlayacaktır.Fiziksel yorgunluğunuzu azaltırken fiziksel performansınızı da arttırır.

4-Güne kahve içerek başlamak diyabet olma şansınızı azalatabilir.Araştırmalar günde 3 fincan kahve içmenin diyabet olma riskini %42 oranında azaltabileceğini göstermiştir.

5-Kilo vermenizi sağlar.Yapılan çalışmalar kahvenin erkeklerde daha düşük yağ seviyelerine neden olabileceğini göstermiştir.Başka bir çalışma ise kahvede bulunan klorojenik asidin vücut ağırlığını azalatabileceğini göstermiştir.Peki sizin sabahları tercihiniz nedir?Bir Cevap Yazın