Gerçek Deri Nasıl Anlaşılır

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love
Gerçek Deri Nasıl Anlaşılır

Alacağınız ürün ister çanta ister ayakkabı ister kemer v.b ne olursa olsun gerçek deri olup olmadığını nasıl anlayacağınızı biliyor musunuz?

İlk olarak derinin yüzeyini kontrol edin. deri üzerindeki küçük gözenekler,pürtükler hakiki derinin kusurudur ve özgün olduğunu gösterir.

Gerçek Deri Nasıl Anlaşılır

Gerçek deride çizikler ve kırışıklıklar olabilir.Deriyi elinize alın ve parmağınızla baskı uygulayın.Gerçek deri baskı uygulandığında kırış,kırış olur.

Oysa sentetik deriye bastırdığınızla aynı durumunu muhafaza eder ve sert şekilde durur.Diğer yanda deriyi koklamayı deneyin ,plastik ve kimyasalımsı yerine küflü bir koku almanız gerekir.

Deri işlenmiş hayvan derisidir ve gerçek deri deri gibi sahtesi ise plastik gibi kokar.Bir diğer yöntem ise ateş testi bu testi yapabilirseniz derinin görünmeyen bir kısmında deneyin ve çakmakla 5-10 saniye yakın.Gerçek deri yanık saç gibi kokarken gerçek olmayan suni deri ise ateş alır ve yine plastik gibi kokacaktır.

Gerçek deri bir çok katmandan oluşur,bu yüzden doğal olarak kenarları aşınmış olur.Diğer yöntemde deriyi elinizle hafifçe bükün.Gerçek deride kırışıklık testinde olduğu gibi kırışır ve renk değiştirir.

Derinin üzerine biraz su damlatın gerçek deri suyu hemen içine çeker suni deride ise su yüzeyde kalır.Bir Cevap Yazın