Gece Bu Besinleri Tüketirseniz Bakın Neler Oluyor

Spread the love
Gece Bu Besinleri Tüketirseniz Bakın Neler Oluyor

Uzmanlara göre gece tüketildiğinde vücudu toksinlerden arındıran,hem de kilo vermenizi sağlayan besinler var.Bu besinleri biliyor musunuz?

1 Karpuz

Karpuz içi lif ve su dolu en önemli besinlerden birisidir,Yatmadan önce yenildiğinde düm düz bir karına sahip olmanın yanı sıra vücudunuzda bulunan fazla sıvıların giderilmesi için harika mineraller içerir.Ayrıca C vitamini deposudur.

Domates

Domatesi genelde pek çok insan sever,domatesi akşam yemeğinde bir miktar protein ile birlikte yerseniz, harika bir şy yapmış olursunuz.Domateslerin içi antioksidan ile doludur.Bu nedenden dolayı kilo vermemize yardımcı olur.Ayrıca domates iltihaplanma ve sıvı tutulumu ile mücadele eder.

Zeytin yağı

Zeytin yağı (sızma zeytin yağı)nda bulunan oleik asit gibi yağ asitleri vücudumuzda özellikle karın bölgesinde bulunan daha dayanıklı ve parçalanması zor olan yağların parçalanmasına yardımcı olur.Uzmanlar gece içeceğiniz 1 kaşık sızma zeytinyağının karın yağlarını eritmenin mümkün olduğunu söylüyorlar.

Gece Bu Besinleri Tüketirseniz Bakın Neler Oluyor

Enginar

Karaciğer sağlığınız için adeta bir mucize olan enginarı akşam yemeğinde mutlaka yemelsiniz.

Kuş konmaz

Kuş konmaz A-B kompleksi,C ve E vitaminleri, aynı zmaanda çinko ve potasyum gibi minerallerle dolu olup akşam yemeğinde tüketmeniz sağlığınız açısından çok faydalıdır.,

Kaynak.Sözcü.com.tr.Bir Cevap Yazın