Fibromiyalji tedavisi için evde doğal çözümler

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love

Fibromiyalji tedavisi için evde doğal çözümler
Fibromiyalji tedavisi için evde doğal çözümler

Fiziksel,görsel ve işitsel uyaranlara karşı hasasiyet vardır.Sebebi tam olarak bilinmese de fiziksel ve duygusal strese maruz kaldığınızda semptomlar tipik olarak daha da kötüleşir.Bu hastalık kadınlarda daha da yaygındır.

Fibromiyalji kaslarda,tendonnlarda,bağlarda ve eklemlerde yaygın ağrı,yorgunluk ve sertlik ile karetketerize dilen kronik bir hastalıktır.

İlk olarak her zaman söylediğimiz gibi ilgili bir doktora görünüp tedaviye başlamak önemlidir. Bunun yanı sıra evde fibromiyalji ağrılarınızı yatıştıracak yöntemler de uygulayabilirsiniz.

Fibromiyalji tedavisi için evde doğal çözümler

1-Kekik çayı. Kekik flavonoidler açısından çok zengindir.Bundan dolayı tendonların ,bağların ,eklemlerin bozulmasını yavaşlatacak mükemmel antioksidan faydalara sahiptir.Kan basıncınızı düzenlemeye yardımcı olacak yüksek konsantrasyonlarda demir,kalsiyum ve potasyum içerir.

Kekik çayı ayrıca vücut organlarınızın daha iyi çalışmasına yardımcı olan kırmızı kan hücrelerinin oluşumnu iyileştirir.Kekik çayı nasıl yapılır?

2 Bardak sıcak suyun içerisine 2 yemek kaşığı kekik koyun ve üzerini kapatarak 5-10 dakika demelenmeye bırakın.Soğunca içbilirsiniz.İsterseniz bal ilave edebilirsiniz.,

2- Zerdeçallı süt

Zerdeçalın antienflamatuvar özellikleri sayesinde bu karışım kas gerginliğini ve eklem sertliğinizi azaltacaktır.Aynı zamanda vücuttaki bakterileri yok etmeye fibromiyaljinin tedavisine yardımcı olan bağışıklık sisteminizin işlevini harekete geçirmeye yardımcı olur.Zerdaçllı süt nasıl hazırlanır?

1 su bardağı sütü kaynatın ve içerisine 1 yemek kaşığı zerdeçal ekleyip karıştırın. Ve tüketin bunun yanı sıra yemeklerinize salatalarınıza da zerdeçal ekleyebilirsiniz.

3-Yeşil çay

Yeşil çay fibromiyaljinin özelliği olan yorgunluk ve yorgunlukla savaşan L-theanine gibi amino asitler açısından zengindir.Bir Cevap Yazın