Facebook Türkiyede KDV Kapsamına girdi

Spread the love

Facebook Türkiye’de KDV kapsamına girdi.

Facebook artık vergi alacak
Facebook Türkiye’de KDV kapsamına girdi

Sosyal paylaşım sitesi olan Facebook işletmesi Türkiyede bulunan ve geçerli bir vergi numarası sağlamamış reklam verenlerden reklam hizmetleri için

Yüzde 18 KDV aınacağını açıkladı.Facebook’un internet sayfasında yapılan açıklamada 1 Nisan 2019 dan itibaren Türkiye vergi kanunlarında yakın zamanda yapılan değişiklik sebebi ile,şirketin artık Türkiye’de yerleşik olmayan kurum olarak KDV’ye tabii olacağı bildirildi.
Facebook Türkiye’de KDV kapsamına girdi.

Türkiyede KDV numarası sağlamamış tüm reklam verenlerden Facebook İreland Ltd’Dan satın alınan reklam hizmetleri için yüzde 18 KDV alınacaktır.

Reklam vermek isteyenlerden hesap ayarlarını güncellemeleri ve vergi numaralarını eklemeleri istenilen açıklamada”Reklam veren KDV numarasını vererek Katma Değer Vergisi kanununun 9.maddesi kapsamında KDV beyanında bulunacağını onaylar.

KDV numarasını vermezseniz size sunulan tüm reklam hizmetlerinden yüzde 18 KDV alınır.KDV reklamlarınız için sizden alınan ücrete eklenir.

Facebook reklamlarınızın ödemesini manuel şekilde yapıyorsanız reklam hesabınıza para sağladığınızda KDV uygulanır.Uyarısına yer verildi.

Kaynak.Sözcü.com.trBir Cevap Yazın