Evinizdeki gümüş böceğinden nasıl kurtulursunuz

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love
gümüş böceğinden nasıl kurtulursunuz
gümüş böceğinden nasıl kurtulursunuz

Evinizde olsun iş yerinizde olsun haşerelere maruz kalabilirsiniz.Bu duruma çare olarak bir çok yöntemi sizlerle bir çok defa paylaştık.

Evinizdeki gümüş böceğinden nasıl kurtulursunuz

Bu haşere böcekler grubuna giren böceklerden bir tanesi de gümüş böceği.Gümüş böceği oldukça zararsızdır. Fakat ne de olsa sonuçta bözek olduğu için kimse evinde görmek istemez. Gümüş böcekleri,kitaplar,nişastalarla beslenir ayrıca karanlık ve ıslak alanları severler.

Eğer sizde evinizde yada iş yerinizde bu tür gümüş böceklerinden rahatsızsanız bazı tuzaklar kurarak ,ilaçlar uygulayarak bu gümüş böceklerinden kurtulabilirsiniz.İşte o tuzaklardan bir tanesi.Bir cam kavanozun dış kısmını bantlayarak tamamen kapat.Sonra içerisine ufak bir ekmek parçası koy.Gümüş böceği ekmeği yemek için gelecek ve kavanozun içerisine girecektir. Ve kavanoz cam kaygan olduğundan dışarıya çıkamayacaktır.Yani tırmanamayacak.Böylece gümüş böceklerini bir yrde toplamış olursun.Bir diğer yöntem ise:

Bir gazeteyi rulo haline getirin ve yan kısımlarından lastik ile sıkın.Sonrasında gazetenin üzerine su püskürterek gazetenin nemlenmesini sağlayın.Gece boyunca gümüş böcekleri hem ıslaklığı sevdiğinden hem de gazeteyi yemek istediklerinden bu gazetenin içerisine doluşacaklardır.Senin yapman gereken sabah kalktığında gazeteyi atmak olacak hepsi bu kadar.

Bunun yanı sıra gümüş böceği lavantadan nefret eder.Püskürtmeli bir şişeyi su ile doldurup yeterince lavanta yağı ekleyin ve karıştırın.Böcek olan her yere bu karışımdan püskürtün.Hem gümüş böceği kaçacak ve gelmeyecek hem de eviniz mis gibi lavanta kokacaktır.Bir Cevap Yazın