EVDE LİMON YETİŞTİRME VİDEOLU

  • Post comments:1 Yorum
Spread the love
Evde limon yetiştirme videolu
Evde limon yetiştirme videolu

Evde limon yetiştirme videolu!Sizler de evinizde saksıda limon yetiştirmek ister misiniz? Bu aslında çok kolay bir yöntem sadece bir kaç püf noktası var onları bilmeniz yeterli olacaktır.Daha sonra mis gibi limonlarınızı dalından kopararak yeme şansına erişeceksiniz.

Aşağıda videolu olarak yapılışını izleyin derim.

Öncelikle bir limonu ikiye kesin ve içindeki çekirdeklerini çıkarın daha sonra bu çekirdekleri süzgece koyarak iyice yıkayın ve kurulayın daha sonra tırnağınızı kullanarak her çekirdeği yarıya bölerek açın .

Diğer bir yanda ilk etapta geçici olarak kullanacağınız metal bir saksıyı(boş konserve kutusu da kullanabilirsiniz)yarısından fazlasını toprak ile doldurun ve ikiye ayırmış olduğunuz çekirdekleri toprağa belli aralıklarla koyun ve üstünü tekrar toprakla örterek sulayın.Bu konuya da bakmanızı öneririm:Parayı çeken eve bolluk bereket getiren bitki nedir?

En son olarak kağıt peçeteyi dörde katlayarak toprağın üzerine koyun ve tekrar sulayın.Bu şekilde çekirdekler filizleninceye kadar üstü kapalı olarak bekletin ve filizlenme olunca normal saksıya alabilirsiniz.Evet sizin de artık bir limon ağacınız var…

EVDE LİMON YETİŞTİRME VİDEOLUThis Post Has One Comment

  1. Mücella Göksu

    Limonun ağacını yetiştirdim ama limon yapmıyor

Bir Cevap Yazın