Evde defne yaprağı yakmanın faydaları mutlaka yapmalısınız

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love
Evde defne yaprağı yakmanın faydaları mutlaka yapmalısınız
Evde defne yaprağı yakmanın faydaları mutlaka yapmalısınız

Evde defne yaprağı yakmak yüzyıllardır uygulanan bir yöntemdir.Özellikle stresi azaltmakta çok etkili olduğu bilinmektedir.

Evde defne yaprağı yakmanın faydaları mutlaka yapmalısınız

Defne yaprağındaki kimyasalların özellikle linalool maddesi solunduğunda zihni ve bedeni sakinleştirir.Amerikan hemşire ansetezistleri kaygıyı büyük ölçüde azaltmak için yeni bir çalışma yaptı.Defne yaprağını yakıp dumanını soluyanlar an içerisinde zihinsel olarak rahatlamaya geçiyorlar .Bunun yanı sıra defne yapraklarının diğer faydalarına gelince

Defne yapraklarının baı tıbbi özellikleri özellikle eklemlerdeki vücuttaki iltihabı azaltması.Bu iyileştirici etki defne yapraklarında bulunan ve tamaen doğal bir antienflamatuar olan kimyasal öjenden gelir.

Bağışıklık sisteminizi güçlendirir.Eugenol ayrıca anti-oksidan özelliklere sahiptir ve defne yapraklarının kendileri yüksek işlevli bir vücut için gerekli diğer vitamin ve minerallerle doludur. Bu nedenle, defne yapraklarını yakmak ve yutmak bağışıklık sisteminizi güçlendirme kapasitesine sahiptir.

Bu fayda için uzmanlar, ABD Ulusal Tıp Kütüphanesi’nde yayınlanan bir çalışmada kanıtlandıkça, en iyi sonuçları görmek için günde 1-3 gram defne yaprağı tüketmeyi öneriyor. Bu miktarda defne yaprağını 30’a tüketmek, deneklere insülin seviyelerini çalışma öncesine göre kesinlikle daha düzenli bıraktı ve araştırmacıların anti-oksidan ve antienflamatuar özelliklerin Tip II diyabetin bazı semptomlarını hafifletmeye yardımcı olabileceğine inanmalarına yol açtı.

Defne yaprakları tıkanmış ve solunum pasajları ve akciğerlerin tedavisine yardımcı olabilecek doğal ilaçtır.Tüm sorunlara neden olan kötü mukus ve balgamı ayırmaya ve çıkarmaya yardımcı olmak için doğal olarak hareket eder. Yaprakları yakmak yerine, taze olanları temiz suya batırın veya küçük bir şişe defne yaprağı yağı alın ve daha sonra soluduğunuz buharlı bir buhar oluşturmak için bir nemlendiricide kullanın. Ayrıca solunum problemlerini, alerjileri ve astımı hafifletmek için tedavi edilen suyu ocağın üstünde kaynatabilir veya yağı göğüs bölgenize sürtebilirsiniz.Bir Cevap Yazın