EVDE ÇAMAŞIR SODASI NASIL YAPILIR


Spread the love

Evde çamaşır sodası nasıl yapılır

Evde çamaşır sodası nasıl yapılır
Evde çamaşır sodası nasıl yapılır

Çamaşır sodası çamaşır yıkamada ve ev temizliğinde çok güçlü bir maddedir.Ve bazen markette bulmakta zorlanabilirsiniz..

İşte size evinizde çamaşır sodasını nasıl yapacaksınız tarifi.Çok kolay bir yöntem ile evinizde çamaşır sodanızı kendiniz yapabilirsiniz.Sizler için karbonat ile yapacağınız pek çok doğal temizlik yöntemi paylaştık.Evet  ama bazı durumlarda özellikle çamaşırlarınızı yıkarken de Çamaşır sodası ile yapacağınız yöntemler paylaştık.

Peki Karbonat ile Çamaşır sodasının farkı ne?

Çamaşır sodası sodyum karbonattır.Oysa Karbonat ise bi karbonattır. Çamaşır sodasındaki Sodyum karbon ve hidrojen oranı doğal temizleyici ve lekeleri çıkarmada son derece etkili kılar.Şimdi gelelim çamaşır sodanızı nasıl yapacağınıza:Fırınınızı kullanarak sadece bir kimyasal reaksiyon ile çamaşır sodanızı yapabilirsiniz.

Evde çamaşır sodası nasıl yapılır

Öncelikle bir tepsiye ne kadar kullanmayı düşünüyorsanız ona göre karbonatızı boşaltın.Örn:3 bardak,tepsi veya metal bir kaba koyun ve önceden ısıttığınız fırınınıza koyun.Fırınınızın ayarı en yüksek derecede olsun.Bu şekilde 1 saat ısıtın.bu bir saatin içinde  bir kaç kez karıştırın.karıştırın.Hepsi bu kadar.

Bu 1 saat içerisinde Sodyum bikarbonat ısı ve buhar ve karbondioksit açığa çıkaracak ve Sodyum karbonat haline gelecektir.(Yani çamaşır sodası)olacak.Bir Cevap Yazın