Evde Aloe Vera Jelini Kendin Yap

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love
Evde Aloe Vera Jelini Kendin Yap

Aloe vera doğanın en doğal şifalarından biridir.Cilt bakımınızdan tutun da cilt yaralarına kadar çok etkilidir.

Piyasada bir çok Aloe vera jel ürün satılmaktadır.Ürün içerikleri başta tabi ki aloe vera jeldir.Fakat bunun yanı sıra bir çok kimyasalda içerirler.

Bunun içindir ki aloe vera jelinizi evde kendiniz yaparsanız hem maddi açıdan daha uygun olacak hemde içeriği tamamen bildiğiniz doğal içerik olacaktır.Bunun için size gerekli malzemeler ise.

Evde Aloe Vera Jelini Kendin Yap

Aloe vera bitkisi

Aloevera jelin yoğunluğuna göre 1-2 E vitamini ampul

Yine isteğe bağlı olarak C vitamin tozu

İlk olarak aloe vera bitkisinin yaprağını köke yakın bir yerden koparın ya da kesin.Daha sonra yapmanız gereken yaprağın üst kısmını kaldırarak iç kısmındaki jeli çıkarmak.

Kestiğiniz aloe vera yaprağını bir bardağa kestiğiniz kısım bardağın tabanına gelecek şekilde koyun ve 10-15 dakika kadar içerisindeki reçinenin akmasını bekleyin.

Daha sonra üst kısmındaki yeşil kısmını kaldırın .Aloe veranın çıkardığınız jeli cam bir kaba koyun.İçerisine 2 E vitamin ampul vndan bir tablet boşaltın ve mikser yardımı ya da bir karıştırıcı yardımı ile çırpın.

Jel köpürecektir.Bu karışımı cam kapaklı bir kavanozda buzdolabında bir kaç ay kalabilir eğer içerine E vitamin ve C vitamin eklemeden yaparsanız 1-2 hafta kadar dayanır.

İşte Aloe vera jeliniz hazır bu jeli nerelerde kullanabilirsiniz.

Güneş yanıkları,Cilt yaraları başta olmak üzere asıl en önemlisi ise cilt bakımında kullanabilirsiniz.Yine bu jeli saç maskesi olarak ta kullanabilirsiniz.Bir Cevap Yazın