TÜKÜRÜKTEKİ AĞRI KESİCİ ÖZELLİĞİ BİLİYORMUYDUNUZ

Tükürükteki ağrı kesici özelliği biliyormuydunuz

Tükürükteki ağrı kesici özelliği biliyormuydunuz
Tükürükteki ağrı kesici özelliği biliyormuydunuz

Yapılan yeni araştırmalara göre tükürükte bilinen bir çok yararlı maddenin yanı sıra doğal ve çok güçlü bir ağrı kesici de içeriyor. (daha&helliip;)

Okumaya devam edinTÜKÜRÜKTEKİ AĞRI KESİCİ ÖZELLİĞİ BİLİYORMUYDUNUZ

SİGARA AĞRI KESİCİLERİN ETKİSİNİ AZALTIYOR

  • Post author:
  • Post category:sağlık
  • Post comments:0 Yorum

disleri-beyazlatan-kenger-sakizi-5801737

Sigaranın ağrı kesicinin etkilerini azalttığı ortaya çıktı.

30 Mayıs-2 Haziran tarihleri arasında Berlin’de yapılan “Euroanaesthesia” toplantısında (Avrupa Anestezi Kongresi) sigara içenlere ve pasif içicilere verilen anestezi ve Ağrı kesici miktarının, sigara içmeyenlere göre daha fazla olduğunu ortaya koyan bir araştırma sonucu açıklandı.

(daha&helliip;)

Okumaya devam edinSİGARA AĞRI KESİCİLERİN ETKİSİNİ AZALTIYOR

Migrene kesin çözüm bulundu…

  • Post author:
  • Post category:sağlık
  • Post comments:0 Yorum

10368438_659658367453560_1213787225460875094_n

 

Proloterapi yöntemini Türkiye’de ilk kez uygulayan ve yaygınlaştırma eğitimlerini sürdüren, Bilimsel Proloterapi Derneği Başkanı Ortopedi ve Travmatoloji Uzm. Op. Dr. Hasan Doğan, migrenin belirli aralıklarla gelen hafif baş Ağrısından, çok şiddetli baş ağrısına kadar değişen bir hastalık olduğunu belirterek, hastalığın genellikle tek taraflı, yoğun ve zonklayıcı tarzda bir baş ağrısı, bulantı, kusma, görme bozuklukları, ışıktan ve sesten rahatsız olma, baş dönmesi gibi bulgularla seyrettiğini bildirdi. Migrenin en önemli sebebinin boyun omurları arasındaki bağların görevini yapmaması ( servikal instabilite) olduğunu belirten Op. Dr. Doğan: “Kök hücre oluşumunun arttırılmasını sağlayan enjeksiyon uygulamasıyla, ağrıya neden olan hasar görmüş dokular yeniden canlandırılıyor. Proloterapi ile servikal instabilitenin düzeltiliyor, böylece ağrının nedeni ortadan kaldırılıyor. Bu yöntem migrene kalıcı çözüm sunuyor” dedi.

(daha&helliip;)

Okumaya devam edinMigrene kesin çözüm bulundu…