EN Kolay Para Vermeden Petek Temizliği Nasıl Olur


Spread the love
EN Kolay Para Vermeden Petek Temizliği Nasıl Olur

Kalorifer peteklerinizin iç bakım ve temizliği için onlarca para verip temizletmenize gerek yok.Kendiniz size gösterceğimiz yol ile çok kolay bir şekilde hem de masrafsız peteklerinizi temizleyebilirsiniz..

Kalorifer peteği temizliği için ilk olarak kombinizi kapatıyorsunuz.Kombinizin tamamen kapandığından emin olduğunuzda sıra kalorifer peteklerinizin temizliğine gelmiş oluyor.

Petek hava alma anahtarı ile tek bir noktadan peteğinizi temizlemesini yapıyoruz.İlk önce peteğin su giriş ve çıkış vanalarını beraber kapatıyorsunuz.Peteğin diğer yanına geçiyorsunuz ve peteğin bu yanındaki vanayı açıyorsunuz,bu işlemi yapmadan evvel hemen altına plastik bir leğen koyun.Vanayı açtığınızda peteğin içindeki su akmaya başlayacaktır.

Tüm su boşalana dek işleme devam edin.Bu işlemi yaparken ara ara su giriş vanasını açıp kapatın.Bu işlemi yaparak tüm petekteki kirli suyun boşalmasını sağlayacaksınız.Peteğin suyu tamemen berraklaşana kadar işleme devam edin.

Su berraklaşınca vananın tapasını tekrar takın ve sıkın.Petekteki alınan suyu tuvalete dökün.Bu arada petekteki suyu aldığınız için kombinin basıncı düşecektir.Bundan dolayı kombinizin basıncını yükseltmeyi unutmayın.Ve kombinizi tekrar çalıştırabilirsiniz.

Son olarak kombiyi açtıktan sonra peteğin giriş ve çıkş vanalarını açıyorsunuz.Ve mutlaka peteğinizin havasını almalısınız.

EN Kolay Para Vermeden Petek Temizliği Nasıl OlurBir Cevap Yazın