EKLEM KIKIRDAKLARINI YENİLEYEN 7 BESİN

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love

Eklem kıkırdaklarını yenileyen 7 besin

Eklem kıkırdaklarını yenileyen 7 besin
Eklem kıkırdaklarını yenileyen 7 besin

Eklem kıkırdaklarını yenileyen 7 besin

Kıkırdaklar hareket sırasında eklemlerdeki kemiklerinizi koruyan bir yastık görevini görür.Kıkırdak,kemikler ,bağlar ve kaslar gibi kas iskelet sistemi arasında iletişim aracı olarak işlev gören bağ dokusu türüdür.

Bazı yeni yapılan çalışmalar amino asit yönünden zengin gıdaların kıkırdağın ana parçası olan kolajenin yenilenmesini sağlar.

Peki nedir bu gıdalar?

1-Nar:

2-Badem:Badem  omega 3 yağ asitleri,E vitamini ve manganez açısından zengindir.Omega 3 iltihabı azaltır.E vitamini hasardan koruyan bir antioksidandır.Manganez eklemleri onarırken glukozaminin daha fazla ve etkili çalışmasına yardımcı olur

3-Zerdeçal-Zencefil:Kemik kıkırdağının güçlenmesini ve yenilenmesini sağlamanın en etkili yollarından biriside yiyeceklerinize zencefil ve zerdeçal eklemektir.Bu iki süper gıda kıkırdaklarınızın daha fazla zarar görmesini engellerken aynı zamanda sizi ağrıdan da kurtarır

4-Sarımsak:Sarımsak eklemlerinizi ve kıkırdaklarınızı korur.Soğan pırasa,pazıda yiyebilirsiniz.bu gıdaların içerisinde organik sülfür bileşikleri vardır.

5-Hindistan cevizi yağı:Bu yağ iltihaplanmayı ve ağrıyı azaltan,vücudumuza zarar veren virüslere,bakterilere ve mantarlara karşı etkili  yağlardan zengindir.

6-Kiraz:Kiraz,yaban mersini eklem sağlığının düzelmesinde çok etkilidirler

7-Jelatin:Diz,kalça ve diğer eklemleri yenilemek için harika bir doğal çaredir.

 Bir Cevap Yazın