e- Devlet Üzerinden Kredi Kartı Aidatınızı Geri Alabilirsiniz

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love
e- Devlet Üzerinden Kredi Kartı Aidatınızı Geri Alabilirsiniz
e- Devlet Üzerinden Kredi Kartı Aidatınızı Geri Alabilirsiniz

Bankaların kredi kartı aidatları 12 ayda bir sistem tarafından otomatik olarak kesilmektedir.Bu tutar bankaya ve kartınızın cinsine göre 2019 senesi için 70 ten başlayıp 180 TL’ye kadar çıkmaktadır.

Tüketicilerin kesilen kredi kartı aidatlarını basit bir dilekçenin yanı sıra artık e-Devlet üzerinden rahatlık ile tüketici hakem heyetine dahi gitmeye gerek kalmadan geri alma yapılmaktadır.

Bankalar ne yazık ki müşterilerinden para kazanmak için bir çok çeşitli yolları kullanmaktadır.Başvurdukları yollardan bir tanesi de kredi kartlarından aldıkları aidat ası altındaki 12 ayda bir kesilen kart ücretleridir.

Şayet hesap özetinizi takip etmeyen biri iseniz bu aidatlar sizden habersizce kesilir ve son ödeme tarihi geldiğinde tahsis edilir.Ama bilinçli bir tüketici iseniz kesilen bu kredi kartı aidatınızı tutar ne olursa olsun 3 yol ile geri alabilirsiniz.Bu yollar:

e- Devlet Üzerinden Kredi Kartı Aidatınızı Geri Alabilirsiniz

1-Bankaya başvuru yaparak basit bir itiraz dilekçesi ile geri alma

2-Tüketici hakem heyetine hesap ekstreniz ile başvurup geri alma

3-e-Devlet üzerinden mail sistemi ile geri alma

e-Devlet üzerinden kesilen kredi kartı aidatının geri alınması:

Bu yol ile işlem yapabilmeniz için size bir kaç şey lazım olacak:

1-PTT üzerinden alınmış bir e-Devlet şifresi

2-Aktif bir mail adresi

3-Banka tarafından kartınızdaan kesilen kart aidatını gösteren dekont

Şimdi bu 3 şeye sahipseniz e-Devlet üzerinden kart aidatınızı geri almak için işlemlere başlayabilirsiniz

Öncelikle ilgili bankanın mail İletişim adresine kart aidatı iadesi için bir yazı yazın.Banka tarafından size olumlu bir dönüş olursa her hangi bir işlem yapmanıza gerek klamaz.Eğer banka tarafından olumsuz bir cevap gelirse malinizi silmeyin,çünkü e-Devlet üzerinden aidatınızı geri almak için işlemler yapacaksınız.

Ve işlemlerin devamı için Bireysel müşteri hakem heyeti adresine gidin.

Burada kimliği doğrula alanında TC. VEe şifremiz ile giriş yapalım.Sağ tarafta yer alan Yeni başvuru butonuna tıklayarak başvuru işleminizi başlatın.Karşınıza çıkan onayları onaylayarak devam edelim.

En son Bireysel müşteri Hakem heyeti adresinde yer alan bankaların bulunduğu liste çıkacaktır.Burada kartınıza ait bankayı seçiniz ve ilgili alanları doğru bir şekilde doldurun.Ve başvuru işleminizi sonuçlandırın.

Size ortalama 30 gün içerisinde mail gelecektir.Gelen maili tekrar bankanıza iletmeniz durumunda kesilen akrt aidatını geri alabilirsiniz.

Kaynak.Kosgepkredi.netBir Cevap Yazın