Domatesleri Derin Dondurucuda Nasıl Saklayacaksınız

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love
Domatesleri Derin Dondurucuda Nasıl Saklayacaksınız
Domatesleri Derin Dondurucuda Nasıl Saklayacaksınız

Yazın aldığınız doğal domatesleri derin dondurucuda nasıl saklayacaksınız?İşte size detaylı saklama yöntemleri.

İlk olarak aldığınız domatesleri güzelce yıkıyorsunuz.Kabuklarını isterseniz soymadan isterseniz soyarak robottan geçiriyorsunuz.Bu şekilde robottan geçirdiğiniz domateslerinizi bir kaba alıp yarım saat 45 dakika kadar bekletiyorsunuz.

Bu şekilde asidinin çıkmasını sağlıyorsunuz.Daha sonra kağıt bardaklara dolduruyorsunuz.Bardakların üzerlerine minik poşetler kesip etrafını da lastik ile kapatın.Bu şekilde derin dondurucuya kaldırabilirsiniz..

Diğer yöntemde ise yine yıkadığınız domateslerin üzerine artı şeklinde çizikler atıyorsunuz.Domatesleri derin bir kaba alıp üzerlerine sıcak su dökün ve 30 dakika bekletin.Daha sonra domateslerin kabuklarını soyun.

Soyduğunuz domatesleri küp küp doğruyorsunuz.Daha sonra doğradığınız domateslerin sularını süzerek buzdolabı poşetine koyuyorsunuz.Poşetin ağrını kapatmadan pipiet ile havasını almayı unutmayın.

Son yöntem ise yıkadığınız domatesleri halka halka dilim olarak kesin ve bu şekilde buzdolabı poşetlerine yerleştirin ve pipet ile havasını alıp ağzını kapatıp derin dondurucuya koyun.

Domatesleri Derin Dondurucuda Nasıl SaklayacaksınızBir Cevap Yazın