DOĞAL SIVI ÇAMAŞIR DETERJANI NASIL YAPILIR

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love
Doğal sıvı çamaşır deterjanı nasıl yapılır
Doğal sıvı çamaşır deterjanı nasıl yapılır

Kullanmış olduğumuz çamaşır deterjanları bizlere ciddi zararlar vermektedir.Deterjanlar sadece çamaşırı temizlemeye odaklıdır.

Doğal sıvı çamaşır deterjanı nasıl yapılır

Çamaşırları deterjan ile yıkadığınızda çamaşırları temizler ancak zararlı mikroorganizmaları çamaşırlarınıza hapsetmektedir.Organik temizliğe geçtiğinizde çamaşırlarınızın çamaşırlarınızın sarardığını göreceksiniz.Bu durum aslında çamaşırlarınızda kalan kimyasal kalıntılar yüzündendir.

Bu yüzden organik deterjana geçmeden evvel çamaşır sodası kullanın. Çamaşır makinenizin gözüne çamaşır sodası koyun.Bu işlemden sonra o çamaşırlarda organik temizleme uygulayın.Bu uygulama renklilerde de beyazlarda da uygulanabilir.,Doğal sıvı çamaşır deterjanı için malzemeler:

1 litre su

1 kalıp zeytinyağlı sabun rendesi ya da arap sabunu

yarım su bardağı boraks

1 su bardağı çamaşır sodası

Bir litre suyu tencereye koyun Ocağa koyup kaynatın.Kaynayan suya rendenizin ince kısmı ile rendelediğiniz sabunu ekleyin.Ve karıştırmaya başlayın.Sabun iyice eridikten sonra içine 1 su bardağı çamaşır sodası  ve boraks ekleyin. Tekrar karıştırın.Sıvı çamaşır deterjanınız kullanıma hazır.Deterjan kabına aldığınız deterjanınızın kıvamı biraz koyulaşabilir bunu önlemek için bir miktar su ekleyebilirsiniz.Bir Cevap Yazın