Doğal ev yapımı sivilce tedavisi

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love
Doğal ev yapımı sivilce teavisi
Doğal ev yapımı sivilce teavisi

Çoğu zaman cildinizi ne kadar temiz tutarsanız tutun,gerekli özeni gösterin yine de bir sivilce ile karşı karşıya gelmeniz kaçınılmaz olabilir.

Doğal ev yapımı sivilce tedavisi

İşte tam da bu noktada size önereceğimiz evde yapabileceğiniz sivilce tedavisi var.Sivilce tedavsinde kullanacağınız jojoba yağı aşırı yağ tüketimi ile savaşması ile bilinir.Üstelik kendi vücudunuzun yağını çok iyi taklit eder.Ve kolayca cildinize nüfus eder.

Tarifte diğer kullanılacak malzemlerde çay ağacı yağı ve sarımsaktır.Sarımsak hem antibakteriyel hem de antienflamatuardır. Çay ağacı yağı ise antiseptik özellikler taşır ve antibakteriyeldir.Çay ağacı yağı ciltteki kızarıklığı da ve iltihabı da azaltır.Gelelim sivilce tedavisi için karışımın nasıl yapılacağına:

Yarım diş sarımsak(ezilmiş olacak)

Yarım çay kaşığı jojoba yağı

1-2 damla çay ağacı yağı

Yarım diş sarımsağı iyice ezin ,jojoba yağı ve çay ağacı yağını ekleyin ve karıştırın.Karışımı cildinize bölgesel olarak sürün.Yani sivilcenizin üzerine kulak çubuğu yardımı ile sürün.Bu işlemi gece yapın sabaha kadar kalsın sabah yıkayın.Bu karışım buzdolabında bir kaç gün kalabilir.Ancak daha etkili sonuçlar için taze olarak hazırlarsanız daha iyi olur.Bir Cevap Yazın