Diz ve dirsek karamasını geçiren etkili çözüm

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love
Diz ve dirsek karamasını geçiren  çözüm

Dizler de ve dirsekler de zaman içerisinde oluşan kararmalar gerçekten de görüntü açısından hiç hoş olmayan durumlardır.

Ve bir çok kişi de bu durumdan muzdariptir maalesef.Bugüz sizlere sevgili Suna Dumankaya‘nın çok etkili olan dirsek ve dizlerdeki kararmaları geçiren yöntemi paylaşmak istiyoruz.Bu durum özellikle yaz ayllarında kişileri daha bir olumsuz olarak etkiler.

Diz ve dirsek karamasını geçiren etkili çözüm

Hiperpigmentasyon adı ile anılır.Ve kesinlikle bir hastalık belirtisi değildir.Ve esmer tenli kişilerde daha çok görülürken beyaz tenli kişilerde de görülmektedir.Peki dirsek ve diz kararması nasıl geçer?Öncelikle kesin geçer bir durumdur yalnız dikkatli şekilde uygulama yapılması gerekir.Bunlarında başında ise güneşe çıkmadan evvel o bölgeye yüksek korumalı güneş kremi sürülmesi gerekmektedir.

İlk olarak limon kürü: 1 adet limonun suyunu çıkarın ve içerisine 1 tatlı kaşığı bal ilave edin.Diz ve dirseklerinizdeki bölgeye masaj yaparak sürün yarım saat bekletip yıkayın. Bu kürü haftada 3 kere yapmalısınız. 2. yöntem ,ise limonlu tuz kürü.Bu yöntemde 1 adet limonu ortadan ikiye kesin ve kesik olan kısmı tuza bandırıp diz veya dirsek bölgenize masaj yapar şekilde sürün.Bu işlem bir nevi peeling görevi görecektir. Özellikle geceleri yaparsanız daha iyi sonuçlar alırsınız.

Suna Dumankayanın tarifine gelince;özellikle limon ve tuz uygulamasını yaptıktan sonra bu uygulamayı yaparsanız çok daha iyi sonuç alırsınız.Suna Dumankayanın tarifi ise şöyle;1 tatlı kaşığı vazelinin içerisine 1 tatlı kaşğı limon suyu ekleyip karıştırıyorsunuz ve dirsek ve dizlerinize uygulama yapıp strech film ile kaplıyorsunuz. 30 dakika bekletip o bölgeyi yıkayın .Bir Cevap Yazın