Derin dondurucu nasıl temizlenir

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love
Derin dondurucu nasıl temizlenir

Mutfak temizliği aslında bizi en çok oyalayan ve zamanımızın bir çok kısmını alan bir durumdur.

Sürekli yemek yapıldığını,yemek yendiğini de düşünürsek bu durum zaten kaçınılmaz bir durum oluyor.Kendi sağlığımız açısından da öyle olmalı.

Derin dondurucu nasıl temizlenir

Buzdolabı temizleme yöntemini daha önceki yazılarımızda paylaşmıştık.Bugün ise sizlere derin dondurucunuzu en kolay ve en etkili şekilde nasıl temizleyebilirsiniz onu paylaşmak istedik.

Derin dondurucunuzu temizlemeden evvel ilk olarak derin dondurucunun fişini çekin donmuş yiyecekleri dışarı çıkarıyorsunuz.Daha sonra bir kabın içerisine bir bardak su ve 1 tatlı kaşığı bulaşık deterjanı ekleyin ve yine bu karışımın içerisine 1 tatlı kaşığı beyaz sireke ekliyorsunuz.Güzelce karıştırın.

Eğer mümkünse karışımı püskürtmeli bir şişeye alın ve püskürtme işlemi yaparak temizliği yapın.Eğer püskürtmeli şişe yoksa bu karışıma süngerinizi bayırarak derin dondurucunuzun her yerini silebilirsiniz.

Püskürtmeli şişe kullanıyorsanız derin dondurucunuzun her yerine bu karışımdan sıkın ve silin.Daha sonra nemli bir bez ile tekrar silip en solarak kağıt havlu ile kurulayın.Son aşama olarak ta derin dondurucunuzun fişini takıp yiyeceklerinizi yerleştirebilirsiniz.Bir Cevap Yazın