DERİ EŞYA VE KIYAFETLERDEKİ HANGİ LEKE NASIL ÇIKARILIR

Spread the love

Deri eşya ve kıyafetlerdeki hangi leke nasıl çıkarılır
Deri eşya ve kıyafetlerdeki hangi leke nasıl çıkarılır

Bu doğal deri temizleyicileri ile deri eşya ve kıyafetlerinizdeki lekelerden kurtulurken aynı zamanda yeni bir görünüme de sahip olacaksınız.

Deri eşyadaki  mürekkep lekesi nasıl çıkarılır?

Deri eşya ve kıyafetlerdeki hangi leke nasıl çıkarılır

Deri eşya ve kıyafetinizdeki mürekkep lekesini çıkarmak için Kulak temizleme çubuğunu saf alkolun içerisne batırın ve mürekkep lekesinin üzerine sürün.Sık ,sık çubuğu değiştirin leke çıktıktan sonra derideki alku nemli bir bezle temizleyin

Yemek lekesi gibi protein bazlı lekeler için ise size gerekli olanlar:

Mısır nişastası vee limon suyu bir kapta 2 kaşık mısır nişastasını limon suyu ile karıştırın.Kıvam çamur kıvamına gelecek şekilde olacak.Bu karışımı lekeli bölgeye uygulayın ve hafifçe silin.

Derideki çizik izlerini gidermek için ise zeytinyağı veya bebek yağı kullanın.Yine kulak çubuğunu yağa batırıp hafif hareketlerle çizik olan bölgeye uygulayın ve daha sonra nemli bir bezle silin.

Deri eşyanın  genel temizli nasıl yapılır

Deri eşyanızın temizliği için gerekli olan malzemeler

Beyaz sirke

zeytinyağı

Ayrıca sirke kokusunu da engellemek için istediğiniz bir uçucu yağı kullanabilirsiniz(limon,portakal yağı gibi)

Ölçüer ise 2 öçek beyaz sirke ve 1 ölçek zeytinyağı şeklinde olacak.

Tüm malzemeyi karıştırıp püskürtmeli bir şişeye boşaltın.Daha sonra deri eşyanıza püskürtün ve kuru bez ile dairesel hareketler yaparak temizleyin.Daha sonra en son olarak kağıt havlu ile silerek bitirin.Derinin parlak olması için ise hindistan cevizi yağını kullanmalısınız.Bir Cevap Yazın