Depresyondan ağrılardan kurtulmak için bakın hangi takviyeyi almalısınız

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love
Depresyondan ağrılardan kurtulmak için bakın hangi takviyeyi almalısınız
Depresyondan ağrılardan kurtulmak için bakın hangi takviyeyi almalısınız

Yeryüzünde binlerce insan depresyonla mücadele ediyor üstüne birde koronovirüs durumu tuzu biberi oldu adeta.Depresyonla savaşmanın basit ve kolay bir yolu var aslında.

Depresyondan ağrılardan kurtulmak için bakın hangi takviyeyi almalısınız

Depresyonla savaşmanın en kolay yollarından bir tanesi de Magnezyum kullanmaktır.Magnezyumun sayısız faydaları vardır,bunlardan bir tanesi de sizi depresyondan kurtarmaktır.Peki Magnezyum sizi depresyondan bakın nasıl kurtarıyor?

1-Magnezyum kullanmak sizi dinlendirici bir uyku uyumanızı sağlar.Uyku sorunu yaşıyorsanız magnezyum eksikliği çekiyor olabilirsiniz.Magnezyum rahatlamanıza ve dinlendirici bir uyku çekmenizi sağlar.

2-Magnezyum stres seviyenizi azaltmayı sağlar.Kronik stres vücudunuzdaki magnezyum seviyelerini düşürür.Düşük magnezyum seviyeleri ise daha fazla sterese girmenizi sağlar.Stres seviyenizi ayarlamak,azaltmak istiyorsanız magnezyum içerikli yiyeceklerden tüketmeli ya da Magnezyum takviyesi almalısınız.

3-Serotonin seviyenizi arttırır:Seratonin ruh halimizi stabilize eden duygular,iştah ,bilişsel işlevler,ve diğer bir çok vücut fonksiyonu ile birlikte ilişkili olan bir hormondur.Yapılan bir çok çalışma magnezyumun serotonin seviyelerini arttırabileceğini, ruh halini iyileştirebilecğini göstermiştir.

4-Ağrınızı hafifletir.Ağrı depresyonun fiziksel semptomlerından birisidir.Ve magnezyum baş ağrısını hafifletmeye yardımcı olur.Yapılan bir araştırma Magnezyum eksikliği olan kişilerin baş ağrısı ve migren geçirme olasılıklarının daha fazla olduğunu göstermiştir.Magnezyum ayrıca, sırt ve kas ağrılarınızın giderilmesinde de çok etkili olacaktır.

5-Bilişsel işlevinizi arttırır;Depresyondan ağrılardan kurtulmak için bakın hangi takviyeyi almalısınız depresyon,konsantrasyon ve odklanma zorluğu ve zayıf hafızaya neden olur.Araştırmalar magnezyum alan bir kişinin bilişsel işlevleri üzerinde olumlu sonuçlar yarattığını göstermiştir.Bir Cevap Yazın