Davlumbaz filtresi nasıl temizlenir

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love
Davlumbaz filtresi nasıl temizlenir
Davlumbaz filtresi nasıl temizlenir

Yağlı davlumbaz filtrelerini temizlemenin en etkili ve en pratik yöntemini birazdan aşağıda okuyabilirsiniz.

Tüm hanımlar mutfaklarının tertemiz olmasını ve pırıl,pırıl olmasını ister.Ancak bu arzuya rağmen evinizin en çok kirlenene yeri maalesef ki bildiğiniz üzere mutfaktır.Özellikle yapılan kızartmalar,yağlı yemekler sonrası mutfakta da en fazla k,rlenen ve yağlanan yer davlumbazlardır şüphesiz.

Hele ki düzenli şekilde belli aralıklarla davlumbaz filtrelerinizi temizlemeiyorsanız,bir müddet sonra yapış,yapış olmuş davlumbaz filtresi ile karşılaşırsınız.Ama hemen korkmayın aşağıdaki yöntemle filtrelerinizi en pratik yolla ilk günkü haline döndürebilirsiniz.Davlumbaz filtrelerinizi nasıl temizlersiniz?

Davlumbaz filtresi nasıl temizlenir

Öncelikle filtreleri yerinden çıkarın.Genişçe bir tencerede bolca su kaynatın.Kaynayan suyun içesine azar,azar,çeyrek su bardağı karbonat dökün.Karbonatı azar azar dökün mutlaka zira hemen kabarabilir.Daha sonra kaynayan suyun içerisine filtreyi bırakın.Belli aralıklarla filtreyi çevirerek suyun içerinde döndürün.

Bu işlemi yaklaşık 10 dakika boyunca sürdürün ve filtrelerinizi çıkarıp su ile durulayın.Dilerseniz bulaşık deterjanı sünger ile son defa silip filtrelerinizi sonra da durulayabilirsiniz. Filtreleriniz ilk günkü parlaklığına ve temizliğine kavuşmuş olacaktır.Bir Cevap Yazın