Corona Önemli duyuru

Spread the love
Corona Önemli duyuru

Maalesef tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de görülen Corona virüsünü önlemek adına önümüzdeki 3 hafta çok önemli.

Önümüzdeki 3 hafta olası salgını önlemek için sosyal izolasyon çok önemli!16 mart tarihi itibarı ile okullar tatil edildi.Ve bir çok önlem kararı alındı yetkililerce.

Corona Önemli duyuru

Salgının görüldüğü ülkelerden elde edilen tecrübelere göre, ilk vaka saptandıktan sonra virüs 3-4 hafta hızla yayıldı,ve salgına döndü.En yakın örneği İtalya.Önlemleri yetersiz ve geç aldığı için ölüm sayısı beklenenden çok oldu.

Okul yaş grupları hijyene yeterli dikkat etmez ve aslında en hızlı virüsleri onlar yayarlar,eve getirirler ve evdekilere de bulaştırdıkları için bu yüzden okullar tatil edildi.

Maçlar seyircisiz oynanacak.Ulusal kongreler iptal edildi.Toplu gösteri v.s ertelendi.Yani sosyal temaslar en aza indirgenmesi planlandı.

LÜTFEN!!Okullar tatil oldu diye AVM‘lere gitmeyelim. Lütfen okullar atil diye valizleri alıp terminallere koşmayalımOkullar tatil diye toplu taşımaları kullanmayalım.

Lütfen bu 3 hafta mümküm olduğunca az sosyalleşelim hatta hiç sosyalleşmeyelim.Evimizde oturalım ,kitap okuyalım,ailemizle zaman geçirelim.

Lütfen LÜTFEN bu 3 hafta aman canım sıkıldı hadi çay içmeye gelin misafirciliği yapmayaın.Ya da siz misafirliğe gitmeyin.

LÜTFEN bu 3 hafta sarılmayalım,öpüşmeyelim, tokalaşmayalım.Lütfen Sağlık Bakanlığı ve Sağlık çalışanlarının uyarılarını dikkate alalım.Sosyal sorumluluklarımızı yerine getirelim.Ve üzerimize düşen görevi azami şekilde uygulayalım.

Bu pandemi de salgının az görüldüğü ve ölüm sayısının hiç görülmediği Ülke olarak belki tarihe adımızı yazırabiliriz.

uNUTMAYIN ÖNLEMLERİ YETKİLER KARAR ALIR.ANCAK UYGULAYACAK OLAN BİZLERİZ.YANİ OLASI SALGINI DURDURACAK OLAN BİZLERİZ.

YAZIYI PAYLAŞALIM,ETİKETLİYELİM,NE KADAR ÇOK KİŞİ BİLİNÇLENİRSE BELKİ SALGININ ÖNÜNE GEÇEBİLİRZ.Bir Cevap Yazın