Çizilmiş Matlaşmış Bardaklar Kristal Gibi Parlayacak


Spread the love
Çizilmiş Matlaşmış Bardaklar Kristal Gibi Parlayacak
Çizilmiş Matlaşmış Bardaklar Kristal Gibi Parlayacak

Bardaklarınız da resimdeki gibi çizilmeler mi oldu,ya da bardaklarınız deterjan v.s den dolayı matlaştı mı ?

Hiç üzülmeyin sevgili hanımlar hepimizin evinde bulunan karbonat,sirke, bulaşık makinesi parlatıcısı ile çizilmiş bardakları,matlaşan bardakları kristal gibi parlatacaksınız.

Peki bu nasıl olacak diyenler için hemen açıklıyoruz.2 yöntem kullanabilirsiniz.İlk yöntem.Bir bulaşık bezine bir miktar karbonat dökün ve üzerine yine bir miktar bulaşık parlatıcısı dökün ve bardaklarınızı bu bezle ovun.Daha sonra durulayın.

Göreceksiniz ki bardaklardaki çiziklerden ve matlaşmadan eser kalmamış olacak.2.yönteme gelince bir tencereye ,,geniş bir tencere olsun.Bardaklarınızı sıralayın hatta tencerenin yan kısımlarına baardak altlarını da sıralayabilirsiniz.

Sıraladığınız bardaklarınızın üzerine 1 paket karbonatı hepsinin üzerine gelecek şekilde dökün.Daha sonra üzerine bulaşık makinesi deterjanı dökün.Son olarak ise yarım su bardağı sirkeyi gezdirin.

Daha sonra kaynamış suyu üzerine gezdirin.Bardakların üzerini kapatacak şekilde sıcak su ilave edin.Bu şekilde isterseniz yarım saat bekletin ya da vaktim yok derseniz 5 dakika ocakta kaynatın.

Soğuyunca durulayın.Bardaklarınızdaki ışıltıya inanamayacaksınız.

Çizilmiş Matlaşmış Bardaklar Kristal Gibi ParlayacakBir Cevap Yazın