Cildinizde pul pul dediğimiz döküntüler için doğal tedavi

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love
Cildinizde pul pul dediğimiz döküntüler için doğal tedavi
Cildinizde pul pul dediğimiz döküntüler için doğal tedavi

Yüzünüzdeki deri tüm vücudunuzun en ince derisidir. Bu nedenle çok hassastır. Eğer cildinizde ister yüz bölgesi olsun isterse vücudunuzda pul,pul diye tabir ettiğimiz deri döküntüleri varsa bunun bir çok nedeni olabilir.

Cildinizde pul pul dediğimiz döküntüler için doğal tedavi

Bunların başında soğuk iklimde yaşamak,yanlış kozöetik ürün kullanmak,vb gibi. Yüz bölgenizdeki deride soyulma varsa kuru cilt,kaşıntı,döküntüler, kızarıklıklık gibi semptomlar olarak kendini gösterir.Bu gibi hasarlı cildin deri dökülmesini durdurmak için evde uygulayabileceğiniz yöntemlere gelince:

Semptomları azaltmak için ve cildinizin kaybettiği nemi geri kazanmak için cildinize sızma zeytinyağı uygulayabilirsiniz. Zeytinyağı harika bir nemlendiricidir. Ayrıca cildi besleyen yağ asitleri içerir. Parmak uçlarınıza az bir şey zeytin yağı alıp dairesel hareketler ile yüzünüze masaj yapın.

Bunun yanı sıra haftada 1 zeytinyağına biraz tuz ekleyip cildinize peeling yapabilirsiniz.Cildinizi ölü hücrelerden arındırır.Bir diğer yöntem ise cildinize bal uygulaması yapmaktır.Çünkü balda harika bir nemlendiricidir.

Aloe vera uygulaması yapın. Cildiniz için aloe vera harika bir peeling yapar ve cildin hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlar. Taze bir aloe vera yaprağını kesin ve cildinize 15 dakika boyunca içerisindeki jel ile masaj yapın.Sonrasında cildinizi yıkayın.Son olarak yulaf ezmesi de cildiniz için harika sonuçlar ortaya koyar.

1 bardak sıcak suya 1 yemek kaşığı yulaf ezmesi ekleyin.Bu karışımı cildinize uygulayın ve 20 dakika sonra cildinizi yıkayın. Son işlem olarak cildinize uygun bir nemlendirici uygulayın ve işlemi sonlandırın.

Yine elma sirkesi de cildinizin PH derecesini düzenlemeye yardımcı olacaktır. 1 su bardağı suya 1 çay kaşığı elma sirkesi ekleyin ve içerisine batırdığınız pamuk ile cildinize tampon yaparak uygulayın. Yine tüm işlemlerde olduğu gibi en son olarak cildinizi temizledikten sonra nemlendiricinizi sürmeyi unutmayın.Bir Cevap Yazın