Cebinizde Unuttuğunuz Selpak Tüm Kıyafetleri mahvettiyse üzülmeyin

Spread the love
Cebinizde Unuttuğunuz Selpak Tüm Kıyafetleri mahvettiyse üzülmeyin

Genelde çamaşırları çamaşır makinesine atmadan evvel ceplerini kontrol ederiz.Boş mu ya da başka bir şeyler var mı diye!

Fakat diyelimki bir anlık dalgınlığınıza geldi ve çamaşır makiesine attığınız pantolon v.s cebinde selpak mendili unutmuşsunuz.Evet biliyorum gerçekten çok sinir bozucu bir durumla karşılaşıyorsunuz.

Zira çamaşır makinesinde çamaşırlarınızı zevkle çıkarıp asmaya hazırlanırken bir bakıyorsunuz ki özellikle başta koyu renkli kıyafetleriniz olmak üzere yıkamış olduğunuz tüm çamaşırlarınızın üzeri adeta kar yağmış gibi beyaz ,beyaz beneklerle dolu.

Böyle bir durumla karşılaştığınızda hemen panik yapıp üzülmeyin.Bu durumdan kurtulmanın çok pratik bir yolu var.Herhangi bir limon ,soğan,patates filesi mutlaka evinize giriyordur.

İşte bu fileleri sakın atmayın.Yıkayın ve bir çekmecede saklayın.Çünkü yukarda bahsettiğimiz bir durumla karşılaştığınızda bu filelere ihtiyacınız olacak.Nasıl mı?Üzerleri adeta beyaza bulanmış kıyafetlerinizi tekrar çamaşır makinenize koyun.Ve bu fileyide çamaşırların arasına koyup makinenizi en kısa programda hatta durulama programında çalıştırın.

Çamaşır makinesi yıkama işlemini bitirdikten sonra çamaşırlarınızı makineden çıkardığınızda tüm çamaşırlarınızın üzerlerindeki beyazlıktan eser kalmayacak.Çünkü makinenizin içerisine attığınız file selpak kalıntılarının hepsini kendi üzerinde toplayacaktır.Bu işlem için file ya da patates soğan çuvalını kullanmalısınız.

Cebinizde Unuttuğunuz Selpak Tüm Kıyafetleri mahvettiyse üzülmeyin

Sizler için bu konu ile ilgili bir yöntem daha paylaşmıştım .Çamaşırlarınızı yıkarken tüylenme sorunu mu oldu başlıklıkonuya da buradan bakabilirsiniz.Bir Cevap Yazın