Çaydanlık Kireci Temizleme Ve Poşetle Parlatma


Spread the love
Çaydanlık Kireci Temizleme Ve Poşetle Parlatma

Çaydanlıklar her gün kullandığımız hatta gün içerisinde bir den fazla kullandığımız mutfak aletimizdir.

Ve ister bu sık kullanımından dolayı,isterse Sularınızın kireç oranının fazla olmasından dolayı çok sık şekilde kireç bağlarlar.Ve dış kısımları da sıklıkla temizlemek gerekir.

Sizlere daha evvvel yine çaydanlık kiresci temizleme ve çaydanlık parlatma ile ilgili yazılarımız olmuştu.Bugün yine Youtube’dan Yaşama dair en iyi bilgiler sayfasına ait bir videoyu sizlerle paylaşmak istedik.

Çaydanlık kirecini gidermek için kimyasal içermeyen doğal bir yöntem kullanılmış.Nedir derseniz?Çaydanlıklarınızın kirecini gidermek için 1 adet limonu ortadan ikiye kesiyorsunuz ve kestiğiniz limonu karbonata bandırıp çaydanlığınızın iç kısımlarındaki kireç oluşmuş bölgeleri bununla ovuyorsunuz.

Yöntem harika bir yöntem.Son olarak video da çaydanlığınızın dış kısmını parlatmak içinse elinize geçirdiğiniz herhangi bir naylon poşet ile ve sıvı krem deterjanla çaydanlığınızı ovuyorsunuz.

Yani limon ve karbonatla çaydanlığınızın içerisindeki kireci temizlerken son aşamada da naylon ve krem sıvı deterjanla çaydanlığınızı ovup parlatıp,işlemi sonlandırıyorsunuz.

Çaydanlık Kireci Temizleme Ve Poşetle ParlatmaBir Cevap Yazın