Camlarınızı bu şekilde silin farkı görün

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love
Camlarınızı bu şekilde silin farkı görün
Camlarınızı bu şekilde silin farkı görün

Cam silmekte nedir deyip geçmeyin cam silmenin de kolaylık sağlayacak,camlarınızı ayna gibi parlatacak yöntemleri var.

Camlarınızı bu şekilde silin farkı görün

Peki nedir yöntemler;Pencere camlarınızın pırıl pırıl parlaması için cam silme suyuna bir tutam tuz atın.Camlarınız sişldiğinizde çok parlak olacaktır.Bir diğer cam silme yöntemi ise şöyle;Yarım litre beyaz sirkeye(yoksa normal sirkede olur)bir tutam mutfak tuzu ekleyin.Camlarınızı bu karışımla sildiğinizde kurulamaya hatta durulamaya bile gerek kalmayacaktır.

Camlardaki zor lekeleri tel veya benzeri cisimlerle temizlemeyin.Orlon bir bez üzerine bir miktar krem deterjan ekleyerek silin.Böylece camı çizmemiş olursunuz.

Camlardaki yağlı boya lekelerinin çıkması için ise terebentin şişesini sıcak suda ısıttıktan sonra pamuk sarılmış bir çubuğa damlatıp leke olan yerlere sürün.15-20 dakika bekletip sonra camları sirkeli su ile silerek lekeleri temizler ve parlatabilirsiniz.

Bunun yanı sıra camları en iyi parlatan gazete kağıtlarıdır.Camlarınızı öncesinde deterjanlı su ile silip ardından eklinizde buruşturduğunuz gazete kağıdı ile silerseniz camlarınızın parladığını göreceksinmiz.Bir Cevap Yazın