Çamaşır yumuşatıcısını çamaşır dışında kullanabileceğiniz 6 yer


Spread the love
Çamaşır yumuşatıcısını çamaşır dışında kullanabileceğiniz 6 yer

Yumuşatıcıyı çamaşır dışında birçok soruna çözüm olarak kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Sadece tek malzemeyle günlük hayatta karşılaştığınız ve zorlandığınız sorunları çözebilirsiniz. 

 İşte yumuşatıcıyı çamaşır dışında kullanabileceğiniz 6 püf noktası…

Yanmış bir tavayı temizlemek, yeni bir halının sert liflerini daha yumuşak hale getirmek gibi sorunlara çare bulan yumuşatıcıyı çamaşır dışında kullanabileceğiniz 6 püf noktasını paylaştık.

Yanmış tavadaki yiyecekler

Özellikle yanmış tavaları kimyasal maddeler kullanmadan temizlemek neredeyse imkansızdır. Bunun için yumuşatıcı en büyük çözüm olabilir. Tavayı ılık suda çözülmüş bir kaşık yumuşatıcı ile ıslatın ve bir gece boyunca bekletin.

Ahşap mobilyaları temizleyebilirsiniz

Sert kimyasallar mobilyalarınıza zarar verebilir. Bunun yerine yumuşatıcı kullanmanız öneriliyor. Ayrıca bu yöntem sayesinde odanız mükemmel kokacaktır.

Çıkartmaları kolayca çıkarabilirsiniz

Cama yapışan inatçı çıkartmaları yumuşatıcı ile çıkarabilirsiniz. 50/50 oranında su ve yumuşatıcı karışımı hazırlayarak eski çıkartmalardan kolayca kurtulabilirsiniz.

Banyodaki su lekelerini temizleyebilirsiniz

Banyoyu temizledikten sonra kalan inatçı su lekelerini temizlemek oldukça zordur. Bunun için yumuşatıcıkullanmanız yeterli olacaktır. Yarım su bardağı ılık suya yarım su bardağı yumuşatıcı ekleyin ve yüzeylerepüskürtün. Bir süngerle temizleyin ve kurumasını bekleyin.

Oda spreyi yerine kullanabilirsiniz

Oda spreylerine çok fazla para harcamak yerine yumuşatıcı kullanarak kendi oda spreyinizi yapabilirsiniz. Bir sprey şişesine su ile karıştırılmış bir miktar yumuşatıcı ve yarım çay kaşığı karbonat ekleyin.Bu karışımı perdelerinize, çarşaflarınıza veya mobilyalarınıza sıkarak daha taze kokmasını sağlayabilirsiniz.

Halıların daha yumuşak olmasını sağlar

Halıdaki elyafları daha rahat bir hale getirmek için yumuşatıcı kullanmak harika bir fikirdir. Bunun için sıcak su ve yumuşatıcıyı karıştırın, halının üzerine püskürtün. Birkaç dakika bekletin ve buharlı halı temizleyici kullanarak yıkayın.Bir Cevap Yazın