Çamaşır yıkarken makinenizin kazanına mutlaka ıslak mendil koyun

Spread the love
Çamaşır  yıkarken makinenizin  kazanına mutlaka ıslak mendil koyun

Çamaşırlarınızı çamaşır makinesinde yıkarken makinenin kazanına çamaşırlarla birlikte mutlaka ıslak mendil koyun.Bakın neden?

Çamaşır makinelerinin hayatımızı kolaylaştırmasından itibaren eskiye nazaran hafta içerisinde daha fazla çamaşır yıkıyoruz.Bu bir gerçek.Yazı başlığımızda çamaşırlarınızı yıkarken mutlaka çamaşır makinesi kazanına kirli çamaşırlarınızla birlikte ıslak mendil koymalısınız demiştik.Bakın

neden?

Çamaşır yıkarken makinenizin kazanına mutlaka ıslak mendil koyun

Çamaşır makinesine ıslak mendil koymanın faydası özellikle koyu renkli çamaşırlarınızı yıkarken Çamaşırların üzerinde toplanabilecek tüy.vs gibi şeylerin ıslak mendil tarafından toplanması.Hele ki evinizde evcil hayvanınız varsa mutlaka denemelisiniz.

Koyu renkli kıyafetlerin çamaşır makinesinden çıktığında üzerlerinde tüy,v.b şeyler olmasını istemiyorsanız mutlaka ıslak mendil kullanmalısınız.Bunu sadece koyu renkli çamaşırlar içinde düşünmemelsiniz.

Öyle ki bir çoğumuzun başına gelmiştir.Çamaşırlarınızı makineye atarsanız yıkama işlemi bitince .tertemiz olduğunu düşündüğünüz kıyafetlerinizi çıkardığınızda bir bakmışsınız kıyafetlerin üzeri tüylenme v.s olmuş.

Bu bazen cebinizde unuttuğunuz kağıt mendilden dolayı da olabilir.İşte bunun içindir ki çamaşırlarınızı makineye attığınızda 3-4 tane ıslak mendilide kirli çamaşırlar ile birlikte makinenize atarsanız kıyafetlerinizde oluşabilecek tüm tüylenme riskini ortadan kaldırmış olacaksınız.Zira ıslak mendil tüm tüy ve benzeri şeyleri kendi üzerinde toplayacaktır.Bir Cevap Yazın