Çamaşır Makinesinde Tereyağı Nasıl Yapılır

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love
Çamaşır Makinesinde Tereyağı Nasıl Yapılır
Çamaşır Makinesinde Tereyağı Nasıl Yapılır

Mutlaka yazı başlığın ı okuyunca şaşırmışsınızdır.Ama şaşırmayın çok doğru.Çamaşır makinenizde tereyağını çok kolay bir şekikde yapabilirsiniz.

Peki tereyağı çamaşır makinesinde nasıl olacak?Öncelikle yoğurt ve sütlerinizin kaymaklarını düzenli olarak biriktiriyorsunuz.Videoda 20 kilo kadar yoğurdun kaymağı ile tereyağı elde edilmiş.

10 yada 20 kilo kadar yoğurdun daha evvel bir yerde ayırdığınız kaymaklarını boş bir bidona yerleştiriyorsunuz.Daha sonra üzerleine 2 kap kadar su ekliyorsunuz ve bidonun kapağını çok sıkı şekilde kapatıyorsunuz.

Daha sonra bu bidonu bir sofra bezine sarıyorsunuz.Daha sonra sıra geldi çamaşır makinesine en kısa ayarına alın.Bidonu çamaşır makinesine yerleştirin.Sıcaklık değerini ve sıkma işlemini iptal ediyorsunuz.

Daha sonra çamaşır makinenizi çalıştırıyorsunuz.Makineniz döndükçe çalkalama işlemi olduğundan tereyağınız yavaş yavaş oluşmaya başlayacak.Yıkama süresi bitince makinenizi kapatın ve bidonu içerisinden çıkarın.

Daha sonra bir süzgeç alın ve üzerine tülbent yerleştirin ve bidonun içindeki tereyağları bu kabın içeirine süzüyorsunuz.Süzdüğünüz suyu yemeklerde ayran olarak içebilir ya da kek ve böreklerinizde kullanabilirsiniz.

Son olarak tülbenti iyice elinizle sıkarak sıkıştırın.Daha sonra başka bir kaba çok soğuk suyunuzu koyun ve tülbentinizin içerisindeki tereyağını bu suyun içerisine koyun.Ve elinile sıkarak toplar halinde şekillendirin.

Çamaşır Makinesinde Tereyağı Nasıl YapılırBir Cevap Yazın