Cam ocaktaki inatçı lekeler nasıl temizlenir

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love
Cam ocaktaki inatçı lekeler nasıl temizlenir
Cam ocaktaki inatçı lekeler nasıl temizlenir

Cam ocaklar görüntü olarak şık duruyor fakat kullananlardan gelen şikayetler maalesef temizliğinin oldukça zor olduğu yönünde.

Cam ocak temizliğinde dikkat etmeniz gereken konuların başında temizliğini yaparken oldukça nazik davranmanız gerektiğidir.Kuruyan yağları ,kirleri kesinlikle kazıyarak çıkarmaya çalışmamalısınız.Özellikle kullanmanız gerekenlerin başında bulaşık deterjanı ,çamaşır sodası ve karbonat gelmektedir.,

Cam ocaktaki inatçı lekeler nasıl temizlenir

Aşağıda sizler için cam ocaktaki özellikle inatçı lekelerin nasıl çıkarıldığını kolaylıkla izleyebileceğiniz video paylaştık. Videodan da göreceğiniz gibi cam ocaklardaki özellikle inatçı,çıkamayan yağ ve kuruyan yağları çıkarmak için daha evvelden eşit oranda hazırlamış olduğunuz karbonat ve çamaşır sodasını lekeli,kili yerin üzerine dökmek.

Sonrasında hemen üzerine beyaz sirke ya da normal sirkeyi dökmek. Bu işlemi de yaptıktan sonra ise üzerine hemen bir havlu kapatın. Hatta havlunun üzerine de biraz sirke dökün ve bu şekilde 5-10 dakika bekleyin.Bekleme işlemi bittikten sonra ise elinizle havluyu hafifçe bastırarak aynı zamanda siler gibi lekeli bölümün üzerinden çekin.

Son aşama olarak ise normal her zaman ki gibi bulaşık deterjanı ile temizleyip,durulama ve kurulama işlemini yapın.Bu arada eşit oranda karbonat ve çamaşır sodası için;örneğin: 2 kaşık karbonat koyuyorsanız,2 kaşıkta çamaşır sodası eklemelisiniz.İnatçı lekelenin kolaylıkla yok olduğunu göreceksiniz.Bir Cevap Yazın