Cam Ocaktaki Çiziklerden Nasıl Kurtulursunuz

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love
Cam Ocaktaki Çiziklerden Nasıl Kurtulursunuz

Cam ocak temizliği diğer ocaklara nazaran daha çok dikkat ve özen isteyen bir durumdur.

Hele ki bir de cam ocak yüzeyinizde çizilmeler oluştuysa aman dikkat!Daha dikkatli bir şekilde temizliğini yapmalısınız.İlk olarak cam ocak yüzeyinizin çizilmesini önelemek için neler yapmalısınız?

Aşındırıcı kimyasal içeren temizlik malzemeleri ile cam ocağınızı temizlemeyiniz.Özellikle ovma süngerleri kullanmayınız.Cam ocaklarda özellikle şekerli malzemelerin ocağa düşmesine izin vermeyin zira ocağa ciddi zarar verir.

Cam Ocaktaki Çiziklerden Nasıl Kurtulursunuz

Tencere ve tavalarınızı asla cam ocağınızın üzerinde ileri geri hareket ettirmeyin.Eğer bu şkilde kullanımına dikkat ederseniz çizilme v.s gibi durumlar yaşamazsınız.Peki okadar dikkat ettiğiniz halde cam ocağınızın üzerinde çizikler meydana geldi,ne yapacaksınız?

Bu durumda sizin yardımınıza koşacak olan bir çok temizleme yönteminde kullandığımız Karbonat olacak.Karbonatı bir kasede az bir su ile macun kıvamına getirin.Daha sonra yumuşak dokulu bir havlu bez ile soğuk ocağınızıdaki çizik kısımların üzerine bu macunu sürün.

Hafif hareketlerle ovma işlemini yapın ve ardından durulayın ve kurulayın.Cam ocaktaki çizik izlerinin yok olduğunu göreceksiniz.Bir Cevap Yazın