CAM KAVANOZDA TAŞ GİBİ YOĞURT NASIL MAYALANIR

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love

Cam kavanozda tas gibi yogurt nasıl mayalanır

Cam kavanozda tas gibi yogurt nasıl mayalanır

Bugün sizlere cam kavanozda nasıl taş gibi yoğurt mayalayacaksınız?Bunun videosunu paylaşıyoruz.Adeta hazır yoğurt kıvamında olacak yoğudunuz.

Öncelikle günlük sütünüzü pastörize edilmiş olduğundan fazla kaynatmanıza gerek yok.Tencereye koyun 5-6 dakika ılınmasını bekleyin.Daha sonra ılınan sütümüzü kavanozlara teker teker doldurun.

Bütün kavanozları süt ile doldurduktan sonra mayalık yoğurdunuzun içerine az bir şey ılınan sütten ekleyin ve karıştırın.Dikkat etmeniz nokta burada yoğurdun soğuk olmaması bu yüzden az bir süt ile karıştırıp süt ve yoğurdun aynı ısıda olmasını sağlamak.

Daha sonra her bir kavanoza 2 yemek kaşığı yoğurdu ekleyin.Ve bir tahta kaşık yardımı ile sütleri karıştırın ve kavanozların ağızlarını sıkı şekilde kapatın.Videoda mayalanması için büyük bir kova içerisine koyup ağzını kapatıp üzerine de nemli bir bez kapatın.

6 saat kadar beklemeye alın.6 saat sonun şişeleri çıkarıp hemen şişelerin ağzını açın.Ve buzdolabına buzdolabına koyun 6-7 saat bu şekilde kalsın daha sonra kapaklarını tekrar kapatın ve 1 gün boyunca bu şekilde bekletin.Taş gibi olan yoğurtlarınız yemeye hazır.Yoğurt nasıl mayalanır?

Cam kavanozda tas gibi yogurt nasıl mayalanırBir Cevap Yazın