Buzdolabı Kokusu Nasıl Yok Edilir

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love
Buzdolabı Kokusu Nasıl Yok Edilir

Buzdolabı düzenli olarak temizlenmediğinde ya da es kaza bir durum olduğunda elektrik gitmesi v.b gibi konular olduğunda istenmedik kokulara ev sahipliği yapabilir.

Düzenli bir şekilde temizlenmediği durumda olabildiği gibi bizden kaynaklanmayan durumlarda da ki bunların başında siz evde uzun süreli yokken buzdolabınızın bozulması ya da uzun süreli elektrik gidişine bağlı içerisindeki yiyeceklerin bozulmasına bağlı oldukça kötü kokular oluşabilir.

Buzdolabı Kokusu Nasıl Yok Edilir

Bu gibi bir durumla karşılaştığınızda yani buzdolabında kötü kokular oluştuysa işte sizleri bu sıkıntıdan kurtaracak yöntem.İlk olarak buzdolabınız siz evde yokken bozulduysa ve buna bağlı olarak kötü kokular buzdolabınızın içerisini sarmışsa.

Tüm yiyecekleri çıkarıp buzdolabınızı buzdolabınızın iç kısımlarını güzelce deterjanlı su ile silin ,durulayın ve kurulayın.Bu işlemin sonrasında bir kase içerine karbonat koyun hatta karbonatı bir kağıda serin ve buzdolabınıza koyun ve kapağını kapatın.1 saat kadar bu şekilde kalsın ve daha sonra karbonatı çıkarın.

Eğer buzdolabı kokunuz hala inatçı bir şekilde devam ediyorsa bu sefer çok daha etkili yöntem olan sirke yöntemini denemelisiniz.Bir kaseye sirke koyun ve yine buzdolabınızın içine bu kaseyi koyup kapağını kapatın ve 1 saat bekledikten sonra çıkarın. sirke tüm kokuyu alacaktır

.Bir Cevap Yazın