BULAŞIK MAKİNESİ TEMİZLEYEN SİHİRLİ TOP TARİFİ

Spread the love

Bulaşık makinesi temizleyen sihirli top tarifi
Bulaşık makinesi temizleyen sihirli top tarifi

Bulaşık makinesi hayatımızın nerede ise olmazsa olmazlarından olmuş durumda öyle değil mi?Peki her gün kullandığınız bulaşık makinesinin temizliğini düzenli olarak yapıyormusunuz?

Bulaşıklarınızı bulaşık makinesinde yıkıyorsunuz.Peki yıkanan bulaşıklar ve onlarda olan yağ,yemek atıkları v.s bunlara ne oluyor?Tabi ki sihirli bir şekilde kaybolmazlar.Bu yüzden bulaşık makinenizi düzenli aralıklar temizlemelisiniz.İşte tam da bu noktada çok işinize yarayacak ,kimyasal olmayan ve çok detaylı şekilde bulaşık makinenizi temizleyecek sihirli top tarifini paylaşmak istiyorum sizlerle.

Bulaşık makinesi temizleyen sihirli top tarifi

Sihirli temizlik topları nasıl yapılır?

Bunun için gerekli malzemeler:

2 Bardak kabartma tozu

3 yemek kaşığı hidrojen peroksit

10 -15 damla limon yağı

2 bardak beyaz sirke

1 çorba kaşığı bulaşık deterjanı

ve yağlı kağıt.

Öncelikle sihirli temizlik toplarımızı yapalım öyle değil mi?

Geniş bir kaba kabartma tozu,hidrojen peroksit isteğe bağlı olarak uçucu yağınızı koyun ve karıştırın.Nemli bir kum kıvamına gelene dek karıştırın.Daha sonra bir tepsiye yağlı kağıdı serin ve bu karşımdan eliniz ile ya da dondurma kepçesi de olabilir toplar halinde alın ve yağlı kağıdın üzerine bu topları yerleştirin.

Bu temizlik bombalarını 1 gece kurumaya bırakın.Bu arada dikkatli olun çocukların erişemeyeceği bir yerde olsunlar.Ertesi gün sihirli temizlik toplarınız kullanıma hazır olacak.

Peki şimdi bulaşık makinesini bu toplar ile nasıl temizleyeceksiniz?

Öncelikle bulaşık makinenizi boşaltın.Ve makinenin alt kısmına cam bir kaba 2 bardak beyaz sirkeyi yerleştirin.İçerisine 2 kaşık bulaşık deterjanını da ekleyin.

Bulaşık makinenizin üst kısımına da 2 adet sihirli temizleyeci toplarınızdan yerleştirin.Daha sonra tek yapmanız gereken bulaşık makinenizi çok sıcak ayarda çalıştırmak.Bir Cevap Yazın