BULAŞIK DETERJANI KULLANIM ALANLARINI DUYUNCA ÇOK ŞAŞIRACAKSINIZ

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love
Bulaşık deterjanı kullanım alanlarını duyunca çok şaşıracaksınız
Bulaşık deterjanı kullanım alanlarını duyunca çok şaşıracaksınız

Bulaşık deterjanınınızı bulaşık dışında başka nerelerde kullanabileceğinizi ve size nasıl kolaylıklar sağlayacağını biliyormusunuz?

Bulaşık deterjanı kullanım alanlarını duyunca çok şaşıracaksınız

Halı ve kumaştaki lekelerde:Özellikle meyve suyu gibi renkli içecekleri döküldüğü halı ve kumaşlardaki lekeleriniz için 1 su bardağı hidrojen peroksitin içerisine 1 tatlı kaşığı bulaşık deterjanı ekleyin ve bu karışımla lekeli bölgeyi silin.Daha sonra su ile durulayın.Yağ lekelerini yok eder.

Giysilerinizdeki veya koltuk v.b yerlerde olan yağ lekelerinden sizi kurtarır.Yapmanız gereken yağlı bölgenin üzerine bir miktar bulaşık deterjanı döküp kullanmadığınız bir diş fırçası ile fırçalamak.Daha sonra ılık su ile durulayın

Takılarınızın temizliğini sağlar.Bir kaba bir miktar bulaşık deterjanı ve su koyup takılarınızı içerisine koyun ve yine 10 dakika bekletip kullanmadığınız bir diş fırçası ile fırçalayın.Buğulu yada sisli görünen camlardan tamamen kurtulun.

Özellikle arabanızın camlarındaki donukluk sisli görünümünden şikayetçi iseniz Kuru bir beze bir miktar bulaşık deterjanı dökün ve bununla camları silin.Deterjan yok olana kadar bu silme işlemini yapın.Gerçekten mucize sonuçlara şahit olacaksınız.Bir Cevap Yazın