Beyaz çamaşırlarınızı kar gibi yapacak doğal temizleme yöntemi

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love
Beyaz çamaşırlarınızı  kar gibi yapacak doğal temizleme yöntemi
Beyaz çamaşırlarınızı kar gibi yapacak doğal temizleme yöntemi

Eski dönemlerde yaşayan hanımların çamaşırlarının beyazlığı gerçekten çok konuşulurmuş.Gerçekten de öyle değil mi? Beyaz çamaşırların kar gibi beyaz olarak yıkanması haımların en hassas konusu değil midir?

Ne kadar dikkat ederseniz edin zaman içerisinde beyaz çamaşırlarınızın rengi istediğiniz gibi bembeyaz olmaktan çıkabilir. Özellikle yanlış yıkanma nedeni ile ilk günkü beyazlıklarını yitiriebilirler. T abi ki beyaz çamaşır yıkarken kesinlikle renkli çamaşırlarla karıştırmamalısınız.Beyazlar ,beyazlarla yıkanmalıdır. Bunun yanı sıra beyaz çamaşırlarınızı yıkarken çamaşırlarınızı çok fazla biriktirmeden yıkayın,yani çamaşır makineniz tıka basa dolu olmasın. Zira makinenin içerisindeki sıkışıklıktan beyazlarınızın rengi koyulaşabilir.

Beyaz çamaşırlarınızı kar gibi yapacak doğal temizleme yöntemi

Bunun yanı sıra beyaz çamaşırlarınızı kurutucuda kurutmayın mutlaka açık havada kurutun. Bir önceki yazımızda paylaştığımız çamaşırların beyaz olması için bunu mutlaka yapın başlıklı yazımızı mutlaka okumanızı da öneririm. Ayrıca çamaşırlarınızı kar gibi yapacak doğal temizleme yöntemine gelince bunun içinde Beyaz çamaşırlarınızı yıkarken çamaşır makinnizin deterjan bölümüne 1 paket kuru maya da ekleyin.Beyaz çamaşırlarınız ilk günkü beyazlığına kavuşurken aynı zamanda da yıpranmadan beyazlamış olacaktır.Bir Cevap Yazın