Bamyaları Haşlamadan Derin Dondurucuya Koyun

Spread the love
Bamyaları Haşlamadan Derin Dondurucuya Koyun
Bamyaları Haşlamadan Derin Dondurucuya Koyun

Yaz sonuna doğru kışlık yiyeceklerimizi hazırlamak üzere kolları sıvarız.Derin dondurucuya koymak ve kışın tüketmek için sebze alışverişlerimiz başlar.

Bunların başında da hemen hemen herkes tarafından çok sevilen Bamya gelir.Genel olarak kışlık bamyalarımızı hazırlarken bamyalarımızı güzelce ayıklayıp yıkadıktan sonra domates ile haşlar soğumasını bekler daha sonra poşetleyip derin dondurucumuza atarız.

Fakat bugün sizlere çok daha pratik bir yöntem ile yani bamyaları haşlamadan da derin dondurucuda nasıl saklarsınız?Videolu olarak paylaşmak istedim.Aşağıda videoda da izleceğiniz gibi sevgili Youtuber Çiçekli mutfağım bamyaları hiç haşlamadan ayıklayıp ,yıkayıp daha sonra su dolu tencereye koyup üzerine 1 limon suyunu ilave edip 3 dakika kadar bamyaları bu suda bekletiyor.

Daha sonra bamyaları süzgeçten geçirip bir zemine koyun ve temiz bir mutfak havlusu ile bamyaları seri olarak kurulayın.Daha sonra buzdolabı poşetlerinize bamyaları yerleştirin.Diğer yanda da daha evvel yıkamış ve küçük parçalara bölmüş olduğunuz domatesleri de buzdolabı poşetlerine yerleştirdiğiniz bamyaların uç kısımlarına yerleştirin ve torbanın ağzını sıkıca kapatın.

Bamyanın pişirme safhasına gelince

tencerede soğanı güzelce kavurup,salçasını ilave ediyor.İstediğiniz baharatları da ekleyip kaynar suyunu ilave edin.10 dakika kaynadıktan sonra buzluktan çıkardığınız bamyaları suya koyun.Ve üzerlerine bolca limon suyu ilave edip kısık ateşte 40 dakika pişirin.

Bamyaları Haşlamadan Derin Dondurucuya KoyunBir Cevap Yazın