Bal zencefil ve zerdeçallı elma sirkesinin inanılmaz faydası

Spread the love
Bal zencefil ve zerdeçallı elma sirkesinin inanılmaz faydası
Bal zencefil ve zerdeçallı elma sirkesinin inanılmaz faydası

Elma sirkesi,zerdeçal,zencefil ve bal geleneksel sağlığın başlıca yıldızıdır diyebiliriz.Bu karışımın sağlığınız için müthiş faydası olduğunu biliyor musunuz?Elma sirkesinin evde yapılmışını kullanırsanız daha da etkili olur.Fakat satın aldığınız elma sirkesi de olabilir.İşte bu karışımın faydaları.

Bal zencefil ve zerdeçallı elma sirkesinin inanılmaz faydası

1-İştahınızı bastırmaya yardımcı olur.Bu kombinasyon kilo vermenize yardımcı olur.Çünkü elma sirkesi başta tokluk hissi yaratır.

2-Mide bulantısını geçirir.Zerdeçal ve zencefil mide bulantısını geçirmede doğal bir çaredir.Bunun nedeni zencefildeki gingerol adı verilen bileşendir . Zerdeçal ise sindirim problemleri ve mide bulantısına yol açan hazımsızlığı giderir.

3-Karaciğeri temizler.Karaciğer insan vücudunda en zor çalışan organlardan biridir.Bu yüzden onu canlandırmak gerekir.Elma sirkesi karaciğeri toksinlerden arındırırken zencefil ve zerdeçal karaciğer rahatsızlıklarına karşı korur.

4-Bağırsak sağlığını iyileştirir.

Sağlıklı bağırsak,sağlıklı vücut demektir.Bu elma sirkeli kombinasyon bağırsaklardaki bakteri dengesini korumaya yardımcı olur.Bal ve elma sirkesi probiyotiktir.Bu nedenle iyi ve faydalı bakterilerin büyümesini teşvik eder.

5-Artriti kolaylaştırır.

Artrit ve romatizma üzerinde yapılan bir araştırmada zencefilin osteoartrit ile ilgili diz ağrısını azalttığı söylenmiş.

6-Bakterilerle savaşır.Anti-ikrobiyal ilaçlar özellikle bağırsak enfeksiyonları için faydalıdır.

7-Diyabet riskini azaltır.

Bu karışım nasıl yapılır?

1 çay kaşığı elma sirkesi

1 yemek kaşığı bal,

1 su bardağı su

1 tatlı kaşığı zerdeçal

1 tatlı kaşığı zencefil

1 bardak suyu kaynatın ve soğumaya bırakın sonrasında zerdeçal,zencefil ve elma sirkesini ekleyin,son olarak balı ekleyin ve karıştırın.Bir Cevap Yazın