Bahçe balkondaki sineklerden kurtulmak için

  • Post comments:0 Yorum
Spread the love
Bahçe balkondaki sineklerden kurtulmak için

Bahçe ve ya balkonunuzdaki sivrisinek,karasinek v.b haşerelerden kurtulmak aslında çok kolay.

Yapılan araştırmalara göre ortalama bir dişi sineğin ömrü 1 aydır.Tabii bu 1 ay boyunca ortalama 500 yumurtlama yapar.Açıkçası bahçenizdeki bir avuç sinek kısa süre içerisinde binlerce sinek haline gelir.

Bahçe balkondaki sineklerden kurtulmak için

Ve de sinekler çöp ve dışkı ile beslendiğinden hastalık bulaştırırlar. Bu yüzden ki popülasyonlarını minimumda tutmak için elinizden geleni yapmalısınız.İşte sizlere bahçenizi veya balkonunuzu sineklerden koruyacak bir kaç etkili öneri.

Bir kaba pekmez ve mısır unu karışımı koyun. Ve balkonunuzun ya da bahçenizin bir köşesine bu karışımı yerleştirin.Siz yemeğinizi yerken bile sinekler sizin yanınıza gelmeyecektir.Zira hepsi pekmez ve mısır unlu karışımın içinde olacaklardır.

Sivrisinek olsun kara sinek olsun bazı bitkilerin kokularını sevmezler.Bunlar da fesleğen,mürver, lavanta ve nanedir.Balkonunuz veya bahçenizde mutlaka bulundurmalısınız.

Sivrisinek veya kara sineklerin sevmedikleri bir diğer koku da karanfil kokusudur.Balkonunuzun veya bahçenizin belli bölgelerine bir kap içerisinde karanfiller koyun.Hatta yarım limonu kesip üzerine karanfilleri saplar şekilde yerleştirirseniz çok daha etkili olacaktır.Bir Cevap Yazın