ASPİRİNİN BİLMEDİĞİNİZ 10 KULLANIM ALANI

Spread the love

Aspirinin bilmediğiniz 10 kullanım alanı

Aspirin başka nerelerde kullanılır
Aspirinin bilmediğiniz 10 kullanım alanı

Aspirini sadece sağlık sorunları için ,başta baş ağrıları için v.s kullananlardansanız çok şey kaçırıyorsunuz demektir.

Bakın aspirini baş ağrısı,sağlık sorunları dışında nerelerde kullanabilirsiniz?

1-Banyo temizliğinde

Bir kaç adeti toz haline getirin ve banyo temizliğinde kullandığınız sıvının içerisine ekleyin.Küvet ve lavaboları bu karışımla silin ve yarım saat bekletip durulayın.Temizlie ve parlaklığa inanamayacaksınız.

2-Ter lekeleri

Özellikle açık renkli kıyafetlerde oluşan sarı renkli ter lekelerini çıkarmak için 1 adet aspirini suda eritin ve lekeli bölgeye sürün bu şekilde 1 gün kalsın .Ertesi gün yıkayın,lekeden eser kalamayacaktır.

3-Saç onarma

Mat ve cansız saçlara sahipseniz 4 adet aspirini 1 limon suyu ile karıştırıp saçlarınıza sürün.Yarım saat bekletip yıkayın.

4-Nasır giderici

Nasırları gidermek için de 1 adet aspirini ezin ve limon suyu ile macun kıvamına getirin.Nasırlı bölgete uygulayıp 1 saat bekletin ve daha sonra yıkayın.

5-Çiçekleri canlandırma

Özellikle çiçekçilerin vazgeçilmez formülü aspirinli sudur.Yine özellikle dalından kopmuş çiçekleri aspirinli suda bekletip daha uzun süre canlı kalmalarını sağlayabilirsiniz

6-Saçtaki kepeklere çözüm

Saçlardaki kepeği gidermek içinse ezdiğiniz aspirinleri bir miktar su ile karıştırıp şampuanınıza eklemek.Bu şekilde saçlarınızı yıkayın.Kepek sorunundan kurtulun

7-Ciltteki lekeler

Cildinizdeki lekelerden kurtulmak için 1 çorba kaşığı yoğurt,1 kaşık bal ve 1 adet ezdiğiniz aspirin karıştırın ve cildinize uygulayın.Yarım saat bekletip yıkayın.Düzenli kullanımdan sonra lekelerinizden eser kalmayacaktır.

8-Akne giderici

Cildinizdeki aknelerden kurtulmak için ise 1 tablet aspirini ezip su ile macun kıvamına getirin ve sivilcelerin üzeine sürün kurumasını bekleyin.Daha sonra cildinizi ılık su ile yıkayın.

9-Peeling yapın

Cildinizi ölü hücrelerden arındırmak için peeling için onlarca para vermenize gerek yok.1 Adet aspirini ezin ve çok az su ile macun kıvamına getirip yüzünüze sürün ve dairesel hareketler ile 5 dakika masaj yapın.Cildinizin yenilendiğini canlandığını göreceksiniz.

10-BÖCEK ISIRIKLARI

Herhangi bir yerinizi böcek ısırdıysa hemen 1 adet aspirin eritip böcek ısırılan yeri silin.


Aspirinin bilmediğiniz 10 kullanım alanıBir Cevap Yazın