Asla Bunları Elektrik Süpürgesi İle Çekmeyin

Spread the love
Asla Bunları Elektrik Süpürgesi İle Çekmeyin

Bir çoğumuz yere ne dökülse hiç düşünmeden elektrik süpürgesi ile çekmeyi ilk olarak deniyor.

Aslında yere her ddöküleni elektrik süpürgesi ile çekmemeniz gerekir.Çünkü böyle bir durumda bir süre sonra elektrik süpürgenizden başta kötü kokular yayılabileceği gibi elektrik süpürgeniz kısa zaman içerisinde arızalanır.

Asla Bunları Elektrik Süpürgesi İle Çekmeyin

Peki neleri elektrik süpürgesi ile çekmemeliyiz.

Yere dökülmüş kahve ve kakaoyu kesinlikle elektrik süpürgesi ile çekmeyin.Kahve veya kakaoyu elektirk süpürgeniz ile çektiğinizde hele ki bir de zemin ıslaksa elektrik süpürgenizin toz torbasında küflenme yapacaktır.Ayrıca bu kahve ve kakao motorun içine girebilir,filtreleri tıkayarak elektrik süpürgenizi bozar.

Yere dökülen bitkinizin topraklarını da kesinlikle elektrik süpürgesi ile çekmeyin.Çiçekler ve toprak hortumu hemen tıkayabilir.Ayrıca cihazın içine girdikten sonra cihazın farklı kısımlarında nemli olarak kalır ve bozulmay neden olurlar.

Saç ve hayvan tüylerini de elektrik süpürgesi ile çekmek elektrik süpürgesine zarar verir.Elektrik süpürgesine çok miktarda saç,tüy girdiğindee cihazın filtrelerini tıkarlar ve süpürgenin emiş gücünü çok fazla şekilde azaltırlar.

Kozmetik ürünlerinizde yere döküldüğünde elektrik süpürgesi ile çekmeyin.Çünkü kozmetik ürünleri elektrik süpürgesinin en tehlikeli düşmanlarından biridir.Kuru gibi görünen kozmetik ürünleri aslında sıcak hava ile birlikte eriyen bir çok yağlar ve maddeler içeirir.Elektrik süpürgeniz ile kozmetik ürünleri çektiğiizde bu ürünlerin içindeki yağ ve bileşenler hızla eriyecek ve makinenin mekanik parçalarını ve filtrelerini hızla tıkayacaktır.

Islak zeminleri de kesinlikle elektrik süpürgesi ile süpürmeyin.Elektirk çapması yaşayabilirsiniz.

Küçük cam parçalarını da kesinlikle elektrik süpürgesi ile temizlemeyin.Bu cam parçaları süpürgenin hortumlarına ve filtrelerine zarar verecek ve makineniz bozulacaktır.

Yere dökülen unu da elektrik süpürgesi ile süpürmeyin.Vakuma zarar verip makinenin içine gidip motoru devre dışı bırakabilir.Bir Cevap Yazın