ARABANIZLA YOLDA GİDERKEN DİKKAT

Spread the love

Arabanızla yolda giderken dikkat

Arabayla yolda giderken dikkat
Arabayla yolda giderken dikkat

Emniyet Genel Müdürlüğü halkı bu konuda uyarıyor.Son zamanlarda maalesef gasp,dolandırıcılık olaylarının artması üzerine


Arabanızla yolda giderken dikkat

Emniyet Genel Müdürlüğü halkın bilinçli olmasını belirtirken son zamanlarda özellikle araba kullananlara yönelik yapılan bu gaspçılık olayından bahsederek Halkın bilinçli ve uyanık olması gerektiğini belirtiyor.

Bakın Gaspçıların yeni yöntemi neymiş?

Geçen günlerde bir vatandaş başına gelenleri şu şekilde aktarıyor:

Bölgesel bir yolda akşam üzeri eve dönerken  battaniyeye sarılmış bir çocuğun araba koltuğunda yol kenarında terk edildiğini gördüm.

Nedenini sorgulayamadan ve hiç durmadan yola devam ettim.Daha sonra Polis karakoluna gerekli bilgileri verdim.Ve derhal bölgenin inceleneceğini bildirdiler.

Polislerin olay yerine gitmeden evvel bana verdikleri bilgi çok önemliydi.Yerel polisin raporuna göre bazı gansterlerin tercihen kullandıkları yöntem:bir araba koltuğuna oyuncak bir bebeği oturtmak  ve ıssız bir yol kenarına terk etmek.Ve hiç kuşkusuz özellikle bir bayanın yolda terk edilmiş bir bebeği görünce duyarsız kalmayacağını düşünerek yapılmış bir durum.

Bu durumda eğer arabanızdan inerseniz ve bir bayansanız ıssız yolda ormana sürüklenip tecavüz olayından tutunda öldürmeye kadar gidebilirler,yine sürücü erkekse gasp edilip yine aynı şekilde öldürmeye kadar gidilebilinir.

Bu gibi durumlarda hiç bir hal ve sebeple sakın durmayın.Ve hemen (155)Polis’i arayın.Ne gördüğünüzü,nasıl oluştuğunu anımsayın ve sakın yavaşlamayın dahi…

Yine aynı şekilde arabanızla gezinirken arabanızın camına aniden yumurta atılırsa kesinlikle durmayın,Cam sileceklerinizi çalıştırmayın.Ne cam silecek ne de su ile yıkamayın.Çünkü yumurtalar yapışkan bir madde sürülmüş olduğundan ön cam %90 görünmez hale gelir.İster istemez arabadan çıkmak zorunda kalırsınız ve canilere yem olursunuz.

Lütfen bu konuya önem verin ve aile ve tanıdıklarınızı uyarın.Bir Cevap Yazın